RTX 2060 Withcer 3 Takılma Sorunu

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
  • Ryzen 7 2700
  • RTX 2060
  • 16 GB RAM
  • TUF B450
Sistemim bu şekilde. Isı değerleri normal, sürücüler güncel, her şey tam fakat sadece Witcher 3'de ultra ayarda HairWorks ayarları kapalı. Bu ayarlarda ekran kartı kullanımı %99, FPS 85-110 arasında ama aniden 1 saniyelik drop giriyor ekran kartı kullanımı %90-95 civarına düşüyor FPS de 70-75 düşüyor ama 1 saniyelik takılma oluyor, bu da oyuna oynatmıyor can sıkıyor. Oyunu sinirden sildim ama tekrar yüklüyorum. Grafik ayarlarıyla mı oynamam gerek? Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda aktif olarak oynadığım bir oyun olduğu için ben de bir şeyler yazmak istedim. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi. Herhangi bir takılma yaşamıyorum ben fakat en yüksek ayarlarda yaklaşık 1 saatlik bir oynamanın ardından GPU sıcaklığım 75-80 derecelere (kullanım %98-100) çıkıyor ama herhangi bir donma takılma yaşamıyorum. Yaklaşık 5-6 saat aralıksız oynadığım için ben bir tık düşürdüm bu kadar sıcaklığa gönlüm razı gelmedi. Her ikisinde de su gibi akıyor. Velhasıl oyunla ilgili bir sorun değil diye düşünüyorum.

Ama şunu farkettim. Yanlış hatırlamıyorsam bende FPS 60 ile sınırlı. Belki sınırlayarak deneyebilirsin. Yada Nvidia GeForce Experience 'ın tavsiye ettiği ayarları deneyebilirsin.

Corsair Spec-Omega(Red) / i5-8600 3.1Ghz / MSI GAMING 1070TI / MSI Z370-A PRO / SAMSUNG 970 EVO 250GB / HyperX 2x8GB RAM / 1TB Seagate BarraCuda HDD / Corsair VS650 80+ / CoolerMaster ML120L / AOC G2460PF 24'' 144Hz 1ms /

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda aktif olarak oynadığım bir oyun olduğu için bende bir şeyler yazmak istedim. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi. Herhangi bir takılma yaşamıyorum ben fakat en yüksek ayarlarda yaklaşık 1 saatlik bir oynamanın ardından GPU sıcaklığım 75-80 derecelere (kullanım %98-100) çıkıyor ama herhangi bir donma takılma yaşamıyorum. Yaklaşık 5-6 saat aralıksız oynadığım için ben bir tık düşürdüm bu kadar sıcaklığa gönlüm razı gelmedi. Her ikisinde de su gibi akıyor. Velhasıl oyunla ilgili bir sorun değil diye düşünüyorum.

Ama şunu farkettim. Yanlış hatırlamıyorsam bende FPS 60 ile sınırlı. Belki sınırlayarak deneyebilirsin. Yada Nvidia GeForce Experience 'ın tavsiye ettiği ayarları deneyebilirsin.
Bende sıcaklık en fazla 65 oluyor. Dediğiniz önerileri deneyeceğim.

The Witcher 3'ü 2K Ultra ayarlarda (Hairworks vs full, yani kapalı olan bir şey yok.) oynuyorum. Hiç öyle takılmalara denk gelmedim. Bazı yerlerde 55-60 civarına düşse bile takılmıyor. Çok nadir sahne geçişlerinde. Sıcaklıkta en fazla 69 gördüm. O da odam yazın çok sıcak olduğu için.

Tüm ayarları açtım Hairworks dahil hepsi ultra yaptım 70-90 arası FPS değeri aldım dediğim sorun sürekli değildi karakter ve çevre detayı az olan yerden çok olan yerlere geçerken bazen yaptı. Kare sayısını 60 da sabitlediğimde sıkıntı olmadı hiç. MSI Afterburner açtığımda, ekran kartı kullanımı %99 dan 70-85 düştüğünde bu drop sorunu oluyor. Tüm ayarları açınca çok nadir düşüyor. Ekran kartı ile işlemciden dolayı mı acaba 1080P de tam besleyemiyor mu? Diğer oyunlarda karşılaşmadım hiç. Şuan kare sayısını sabitleyerek oynuyorum sıkıntı yok ama akıcılıkta fark var sanki 80 85 de oynayınca daha akıcı geliyor. Kullandığım monitör 144Hz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı