RTX 2060 yerine GTX 1660S almak mantıklı mı?

Bu da olur. Gainward'a 8 aylık ve garantili demiş de ben 2020 bittiğinden beri stoklarda bir tane sıfır 2060 Super satıldığını görmedim, ilginç geldi.

6 ay kadar mining yapıldı. N11'den alınma 15 Mart 2024'e kadar garantisi var. Firma garantili yazdı.

6 ay mining yapılması sorun mu?

6 ay kadar mining yapıldı. N11'den alınma 15 Mart 2024'e kadar garantisi var. Firma garantili yazdı.

6 ay mining yapılması sorun mu?

İsterse 1 sene yapsın bu önemli değil, Türkiye garantisi devam ediyorsa alabilirsin.

Bu da olur. Gainward'a 8 aylık ve garantili demiş de ben 2020 bittiğinden beri stoklarda bir tane sıfır 2060 Super satıldığını görmedim, ilginç geldi.
valla 2060 ı bimem ama ben gainward rtx 3050 aldım overclock lamaya korkuyordum günah benden gitti dedim bastım mhz leri :D stabil olarak çalışıyor overclocklu 8-9 aydır

Valla 2060 ı bimem ama ben gainward rtx 3050 aldım overclock lamaya korkuyordum günah benden gitti dedim bastım mhz leri :D stabil olarak çalışıyor overclocklu 8-9 aydır.

Bas tabii ne olacak, keyifli oluyor garanti bozacak bir olayı da yok. Gerçi DLSS var overclocka çok ihtiyaç olur mu bilmem.

@kino 500W PSU'da sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi, sizce de öyle mi? Bir de mining yapılmış olmasının ne gibi bir eksileri olabilir, VRAM arızasından vs. bahsediyorlardı.

@kino 500W PSU'da sorun yaşamayacağımı söylemişlerdi, sizce de öyle mi? Bir de mining yapılmış olmasının ne gibi bir eksileri olabilir, VRAM arızasından vs. bahsediyorlardı.

Mining VRAM'lere yük bindirdiği için kartın kalanı neredeyse hiç yıpranmıyor ama VRAM'lerin de içinden geçilmiyor yani üretim hatası olmayanları 5 seneyi rahat devirirler.

Aksi bir durum olsaydı şu anda piyasada RX 400/500 serisinin 8 GB modelleri ile GTX serisinin 1070 ve üzeri kartlarını bulamazdın. En az kullanılmışı bile 2 sene rigde yatmıştır.

Mining VRAM'lere yük bindirdiği için kartın kalanı neredeyse hiç yıpranmıyor ama VRAM'lerin de içinden geçilmiyor yani üretim hatası olmayanları 5 seneyi rahat devirirler.

Aksi bir durum olsaydı şu anda piyasada RX 400/500 serisinin 8 GB modelleri ile GTX serisinin 1070 ve üzeri kartlarını bulamazdın. En az kullanılmışı bile 2 sene rigde yatmıştır.

PSU konusunda ne diyorsun hocam? Sizce de aksi bir durum yoksa almaya gidebilirim yarın. Evinde test yapabilirmişim.

PSU konusunda ne diyorsun hocam? Sizce de aksi bir durum yoksa almaya gidebilirim yarın. Evinde test yapabilirmişim.

12v kanalından kaç watt veriyor, kalitesi nasıl, yaşı kaç vb. bunlara bakmak lazım. Ben çöp kalite 600W PSU ile 5500 XT kullanmıştım mesela 12v kanalından 400W verebiliyordu ve 4-5 yaşına geldiği için de dandik komponentler sapıtmaya başlamıştı. İlk açılışta karıncalı ekran falan çıkıyordu bazen. Sonra şu anda kullandığıma geçtim kafa rahatladı.

Sen de ona göre bir deneme yaparsın ama acele etmene gerek yok. İlk ekran kartını al sonra duruma göre değiştirebilirsin. En kötü yapacağı sistem yükte reset falan atar yani öyle durduk yere patlama falan milyonda bir ihtimaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı