RTX 2060 yükte 80-81 derece normal mi?

Proskop

Centipat
Daha fazla  
ASUS GeForce Dual RTX 2060 EVO 6 GB modeline sahibim. GTA 5 Ultra ayarlarda gölge mesafesi gibi şeyler dahil olmak üzere 80 - 81 derece görüyor. Aynı şekilde BF 1 de Ultra ayarlarda 81 derece görüyor bu normal midir? Kasa modelim Rampage azor.

Asus Dual modeli, ısınan bir model diye biliyorum. İsterseniz UV yapın, benim kartta da (farklı model) ısınma problemi vardı. UV yaptım, performans kaybı olmadan 75 derece de oynuyorum.

Değerler normal fakat illede ben düşük sıcaklık görmek istiyorum dersen eğer undervolt yapmanı öneririm.

Şöyle ki internette uygun sıcaklık değerlerine baktığımda 80- 85 maksimum değerler diyordu normal ise hiç uğraşmıyacağım düşürmek için zaten.
Kasanıza göre bu değerler normal, mesh panel bir kasaya geçerseniz değerler 10 derece kadar düşer.

Mesh panel nedir beni aydınlatabilir misiniz?

Şöyle ki internette uygun sıcaklık değerlerine baktığımda 80- 85 maksimum değerler diyordu normal ise hiç uğraşmıyacağım düşürmek için zaten.

Mesh panel nedir beni aydınlatabilir misiniz?
Resimde de olduğu gibi süzgece benzer metal ve benzeri maddeden üretilen delikli malzeme, hava akışı daha iyi olur. Sizin kullandığınız kasada önden soğuk hava girişi minimal olduğu için ısınma problemi var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    115,1 KB · Görüntüleme: 76
Odada klima yoksa bu sıcak günlerde o derecelere çıkması normal o tarz kartların. Üst düzey soğutmalı kart değil sonuçta. Zotac RTX 2070 Mini kullanıyorum. Odam klimasız, bu sıcak günlerde 80 derecede kart oyun oynarken.

Yeni konular

Geri
Yukarı