RTX 2060’a 144Hz Monitör Şart Mı?

Serdar ak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben Ryzen 2600 + RTX 2060 bir sistem topluyorum ama monitör konusunda kararsız kaldım.
Oynadığım oyunlar hikaye bazlı, Shadow of The Tomb Raider, Far Cry 5 gibi oyunlar. İki monitör arasında kaldım ama biri diğerinde hayli pahalı, sizce verilen farka değer mi?
Acer olan 144Hz 4 ms VA panel= 1280TL
Samsung olan 72Hz 4 ms Va Panel=830TL

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben Ryzen 2600 + RTX 2060 bir sistem topluyorum ama monitör konusunda kararsız kaldım.
Oynadığım oyunlar hikaye bazlı, Shadow of The Tomb Raider, Far Cry 5 gibi oyunlar. İki monitör arasında kaldım ama biri diğerinde hayli pahalı, sizce verilen farka değer mi?
Acer olan 144Hz 4 ms VA panel= 1280TL
Samsung olan 72Hz 4 ms Va Panel=830TL

Bence 2K 75 veya 60 Hz bir monitör size daha çok hitap ediyor. IPS panel olabilir.

@Silinen üye RTX 2060 gibi bir kart dediğin, sanki high-end seviye bir kart. Öyle bir ballandırıyorsun ki :D

@Serdar ak Soruya gelecek olursak da bir süre 60Hz kullanmanın hiçbir problemi olmaz. Tahminimce daha önce 60Hz ve üzeri monitöre alışmamışsın. O yüzden bir süre yokluğunu aramaz, daha önce denemediğin için de farkını hissetmezsin. Bütçeni toparladığında 120Hz ve üzeri monitör alabilirsin.

@Silinen üye RTX 2060 gibi bir kart dediğin, sanki high-end seviye bir kart. Öyle bir ballandırıyorsun ki :D

@Serdar ak Soruya gelecek olursak da bir süre 60Hz kullanmanın hiçbir problemi olmaz. Tahminimce daha önce 60Hz ve üzeri monitöre alışmamışsın. O yüzden bir süre yokluğunu aramaz, daha önce denemediğin için de farkını hissetmezsin. Bütçeni toparladığında 120Hz ve üzeri monitör alabilirsin.
RTX 2060 ile gerekli ayarlarda çok da kısmadan birçok oyunda 144 FPS rahat alınır. Gayet güçlü bir kart. Beğenmiyorsan senin için basit bir şeyse vereyim bana gönder bir tane :) 144Hz monitör kullanmadan farkı anlayamazsın. Kullanırsan bir daha bırakamazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle ki eğer ilerde yükseltme yapmayacaksanız 75 HZ monitör yada 60 HZ monitör için 2060 çok fazla gelir. RX 580 gibi bir kart 75 FPS ultra ayar için yeterlidir. Eğer ilerde 144 HZ geçecekseniz 2060 alın tabi. 60 HZ ile kullanılır. Kartın yarısı boşa gider ama. Ferrarinin hızını 90 KM/H sabitlemek gibi olur.:D

Bir de bu ultra takıntısını anlamıyorum ben. Çekersin high ayarlara yine alırsın istediğin FPS değerini. Bana kasasında RTX Titan'ı SLI yapıp 240Hz 0.3ms monitör kullanıyorlar sanki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı