RTX 2060'a yükselttikten sonra PC çok kasmaya başladı

o da var fakat oynanmicak kadar çok kasıyor
Her oyunda mı bu böyle? Oynayamayacak kadar darboğaz da yapmaz diye düşünüyorum. Belki de driverlar ile alakalı bir durum vardır. DDU ile bütün sürücüleri silip sonra tekrar NVIDIA sürücülerini yükleyebilirsiniz veya sisteme temiz format atma şansınız varsa format atın.

Her oyunda mı bu böyle? Oynayamayacak kadar darboğaz da yapmaz diye düşünüyorum. Belki de driverlar ile alakalı bir durum vardır. DDU ile bütün sürücüleri silip sonra tekrar NVIDIA sürücülerini yükleyebilirsiniz veya sisteme temiz format atma şansınız varsa format atın.
format atamam bir sürü önemli dosya var oyunlar silinse çok umrumda değilde yüksek grafiğe alınca çok kasmaya başlıyo 8GB ram alsam 1 tane daha düzelirmi

Bende de Ryzen 5 1600 vardı oyunlarda darboğaz yapıyordu Ryzen 5 5500 aldım düzeldi gerisini bilemiyorum DDU ile güvenli modda driverları güzelce sil tekrar kur ve o RAM'i 16 GB yapmalısın.

Kesin çözüm;
RAM'i 16 GB'a çıkarmanız. Günümüz oyunlarında dakika başı FPS düşmesi yaşarsınız.
CPU değişimi. 1600 yeterli gelmiyordur. Yine de MSI Afterburner ile değerlere göz atın. CPU çok kullanılmasına rağmen darboğaz oluşuyorsa, Sahibinden'de 1600'ü satıp yerine daha güçlü bir CPU alın.

format atamam bir sürü önemli dosya var oyunlar silinse çok umrumda değilde yüksek grafiğe alınca çok kasmaya başlıyo 8GB ram alsam 1 tane daha düzelirmi
Bir nebze düzelme ihtimali var. 1600af ile RTX 2060 kullanıyordum etkilenmeden, 1600 ile o kadar oynamayı etkileyecek derecede darboğaz olmaz diye düşünüyorum. RAM yüzünden oluyor olabilir.

Eki Görüntüle 1641674

Şu anki sistem böyle. Eski ekran kartım RX 550 4 GB idi, PC falan kasmıyordu.
RTX 2060 aldım, oyunlara giriyorum ping yüksek gösteriyor fakat FPS düşüyor.
Oyunlarda ilk 10 dk aşırı kasıyor sonra az az kasmaya başlıyor.
GeForce Experience yükledim, driver herhalde NVIDIA'nın sürümü de yazıyor.
Nasıl düzeltebilirim? 600W güç kaynağı.

O işlemci ekran kartını besleyemez bende de RTX 2060 12 GB var ondan biliyorum değiştirirsende i3 10105F al benim kartı 1080p ve 4K'da gayet iyi besliyor.

Hocam darboğaz yaşasanız bile böyle yerlerde sürünmez bence. Herkes ''besleyemez'' demiş, evet besleyemez belki ama darboğazın bir oranı da var. Bu videoda oyun hangi ayarlarda? RAM kullanımı çok yüksek bu arada dediğim gibi belki RAM yetmeme ihtimali var. Bir arkadaşım da böyle sürekli oyunlarda drop yiyordu rahat rahat oynayamıyordu. 8 GB RAM'in yanina bir 8 daha aldı sorunlardan kurtuldu. Başka yerlerde de baktığım kadarıyla bu işlemci bu kartla çok da fazla darboğaz yapıyor gibi gözükmüyor. Sizi RAM almak kurtarabilir. Eğer eski kartın driverlarını güzel bir biçimde kaldırdım bir sorun yok diyorsanız.

O işlemci ekran kartını besleyemez bende de RTX 2060 12 GB var ondan biliyorum değiştirirsende i3 10105F al benim kartı 1080p ve 4K'da gayet iyi besliyor.
Mantıksız öneri yapıyorsunuz. Arkadaş AMD işlemci kullanıyor, şimdi kalkıp İntel'e geçerse bir de anakart değiştirmek zorunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı