RTX 2060'da Oyun 100 FPS ama akıcı değil

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhabalar, bugün 2060'a geçtim ve bir dizi sorunu hallettikten sonra şimdi de 100 FPS aldığım oyun 30 FPS gibi çalışıyor. Akıcı değil yani. Monitörüm 60Hz ve denediğim çözümler;
FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.
Kart ve işlemci ısısı bazen yükseliyor ama düşükken de durum aynı.
Ne yapmam gerek? RTX kartların huyu suyu bir garipmiş harbiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bugün 2060'a geçtim ve bir dizi sorunu hallettikten sonra şimdi de 100 FPS aldığım oyun 30 FPS gibi çalışıyor. Akıcı değil yani. Monitörüm 60Hz ve denediğim çözümler;
FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.

Kartı taktıktan sonra monitör tazeleme hızını yeniden ayarladınız mı bende kartı ilk taktıktan sonra 30 Hz ile açılmıştı bilgisayar Control panelinden ayarladım.

RTX kartlarla değil monitör ve oyunla alakalı bir durum. Akıcı değil dediğiniz durumun adı micro stutter. Mikro takılmalar yaşadığınız için oyun sanki 100 FPS değilmiş de 45 FPSymiş gibi bir tepki süresinde görüntüyü gösteriyor size. Genelde V-Sync açmak sorunu çözer.

FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.

Bak ne öğrendim,
Benim GT 820M özellikleri dışın da RTX 2060'dan iyiymiş 😂 (!)

Ne çektin be arkadaş sen şu karttan. Önceki konudan hatırlıyorum. MSI After ile oyun içerisinden resim çekin bakalım neymiş sorun. Fakat mümkünse bütün parametrelerini açın programın görelim.
Aldığıma alacağıma bana satana krediyi veren bankaya... Afterburner'deki her şeyi açarsam ekrana sığmaz sanırım. Görmek istediklerin neler ?

RTX kartlarla değil monitör ve oyunla alakalı bir durum. Akıcı değil dediğiniz durumun adı micro stutter. Mikro takılmalar yaşadığınız için oyun sanki 100 FPS değilmiş de 45 FPSymiş gibi bir tepki süresinde görüntüyü gösteriyor size. Genelde V-Sync açmak sorunu çözer.
Nvidia denetim masasından Dikey Senkronizasyonu Hızlı yaptım bişi değişmedi.

Monitör ve kablo eski ise kablodan oluşabiliyor bu tarz sorunlar eski sürüm kablolar akıcı bir deneyim sunmuyor yeni sürüm kablo kullanın.
Hayır bu lanet kartı takana kadar 144Hz gibi oynuyordum.

Aldığıma alacağıma bana satana krediyi veren bankaya... Afterburner'deki her şeyi açarsam ekrana sığmaz sanırım. Görmek istediklerin neler?

NVIDIA Denetim Masası'ndan dikey senkronizasyonu hızlı yaptım bir şey değişmedi.

Hayır bu lanet kartı takana kadar 144Hz gibi oynuyordum.

Her oyunda aynı mı?

Geri
Yukarı