RTX 2060'da Oyun 100 FPS ama akıcı değil

Yer
Denizli
Daha fazla  
Merhabalar, bugün 2060'a geçtim ve bir dizi sorunu hallettikten sonra şimdi de 100 FPS aldığım oyun 30 FPS gibi çalışıyor. Akıcı değil yani. Monitörüm 60Hz ve denediğim çözümler;
FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.
Kart ve işlemci ısısı bazen yükseliyor ama düşükken de durum aynı.
Ne yapmam gerek? RTX kartların huyu suyu bir garipmiş harbiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığıma alacağıma bana satana krediyi veren bankaya... Afterburner'deki her şeyi açarsam ekrana sığmaz sanırım. Görmek istediklerin neler ?

Nvidia denetim masasından Dikey Senkronizasyonu Hızlı yaptım bişi değişmedi.

Hayır bu lanet kartı takana kadar 144Hz gibi oynuyordum.

İşlemci RAM ve ekran kartı kullanımları ısıları ve FPS gibi şeyleri açabilirsin zaten işlemci ve ram bölümünden sadece bir tanesini seçin hepsini seçmeyin.

Merhabalar, bugün 2060'a geçtim ve bir dizi sorunu hallettikten sonra şimdi de 100 FPS aldığım oyun 30 FPS gibi çalışıyor. Akıcı değil yani. Monitörüm 60Hz ve denediğim çözümler;
FPS'yi 60'a sabitledim.
Sürücüler güncel.
Kart ve işlemci ısısı bazen yükseliyor ama düşükken de durum aynı.
Ne yapmam gerek? RTX kartların huyu suyu bir garipmiş harbiden.

Dostum monitöründen kaynaklı olabilir. 60 Hz RTX 2060 gibi bir kart için güçsüz. Buna benzer bir sorunu bende yaşadım. Şöyle ki; VP247qg 75 Hz monitör ve GTX 1660 Ti ile ETS 2 de takılmalar donmalar yaşıyordum. 2 hafta önce monitörümü 165 Hz VG248qg yükselttim. Şu an ne donma ne kasma ne de takılma var. 1660 Ti bile 75 Hz monitöre güçsüz geliyorsa 2060 ve 60 Hz monitör biraz sıkıntılı. Demek ki monitör güncelleme vakti gelmiş. Şimdilik tek tavsiyem eğer yakın çevrende 144 ya da 165 Hz monitör kullanan arkadaşların varsa kasanı bir de öyle bir monitörde dene.

Nvidia denetim masasından Dikey Senkronizasyonu Hızlı yaptım bişi değişmedi.
Nvidia denetim masasından açmaktan bahsetmiyorum. Oyun içinde açın dikey senkronizasyon. 100 FPS alamazsın dikey senkronizasyon açtığınızda. Micro stutter ve tearing dediğimiz sorunları çözer v-sync. Ama input lag ekler oyuna.

İşlemci RAM ve ekran kartı kullanımları ısıları ve FPS gibi şeyleri açabilirsin zaten işlemci ve RAM bölümünden sadece bir tanesini seçin hepsini seçmeyin.

Genelde RAM kullanımı biraz yüksek ama bundan önce 1050 Ti'de de aynı RAM'ler vardı böyle bir şey olmadı. Şimdi baktım da bu GPU fazla ısınıyor. 1050 Ti 75'i geçmezdi. Bu kartın fanları son güçte çalışıyor ama yine de 80'i geçmiş.

Dosya Ekleri

• resim2.png
    resim2.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde RAM kullanımı biraz yüksek ama bundan önce 1050 Ti'de de aynı RAM'ler vardı böyle bir şey olmadı. Şimdi baktım da bu GPU fazla ısınıyor. 1050 Ti 75'i geçmezdi. Bu kartın fanları son güçte çalışıyor ama yine de 80'i geçmiş.

Isılar yüksek dostum. Sorunun bence bu olabilir.

1050TI 75'i geçmezdi. Bu kartın fanları son güçte çalışıyor ama yine de 80'i geçmiş.
1050 Ti ve 2060'ın TDP değerleri arasında uçurum var. 1050 Ti'ın 75 dereceyi gördüğü kasanızda 2060 kullanıyorsanız, kasanın hava akışı kötü olabilir ki 80 derece işlemci sıcaklığından bunu tahmin ediyorum. Memnun değilseniz kartı satın 1050 Ti geri alın.

Diğer mevzu hala 88 FPS alıyorsunuz. Bu da size verdiğim tavsiyeyi uygulamadığınız anlamına geliyor. Oyun içinde dikey senkronizasyon açın ve akıcı olup olmadığıyla ilgili geri dönüş yapın.

1050 Ti ve 2060'ın TDP değerleri arasında uçurum var. 1050 Ti'ın 75 dereceyi gördüğü kasanızda 2060 kullanıyorsanız, kasanın hava akışı kötü olabilir ki 80 derece işlemci sıcaklığından bunu tahmin ediyorum. Memnun değilseniz kartı satın 1050 Ti geri alın.

Diğer mevzu hala 88 FPS alıyorsunuz. Bu da size verdiğim tavsiyeyi uygulamadığınız anlamına geliyor. Oyun içinde dikey senkronizasyon açın ve akıcı olup olmadığıyla ilgili geri dönüş yapın.
"Nerede 100FPS ? 60'ı zar zor alıyorsun." demesinler diye Vsync kapatıp çektim. Bu kartı da satmayacağım ama böyle de devam etmeyeceğim. PSU'suz bir kasa öner o zaman "hava akımı iyi" olanından. Bakarsın 1050TI'ye alıcı bulurum satınca kasa alırım.

"Nerede 100FPS ? 60'ı zar zor alıyorsun." demesinler diye Vsync kapatıp çektim. Bu kartı da satmayacağım ama böyle de devam etmeyeceğim. PSU'suz bir kasa öner o zaman "hava akımı iyi" olanından. Bakarsın 1050TI'ye alıcı bulurum satınca kasa alırım.

Kart çok mu eski? Nereden aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı