RTX 2060'dan RTX 3060 Ti'a geçilir mi?

Hocam oyunlar gelişmekte ekran kartını biraz daha zorlayacak şekilde devam ediyorlar büyük ihtimalle azıcık da olsa darboğaz olacaktır fakat zamanla işlemciyi de değiştiririm büyük ihtimalle.
Hocam 10600K falan alınmalı en az. Eğer yükseltme yaparım derseniz RTX giriş seviyesi olan 2060'dan 3060Ti geçmek tabii ki mantıklı bütçeniz varsa.

Hocam oyunlar gelişmekte ekran kartını biraz daha zorlayacak şekilde devam ediyorlar büyük ihtimalle azıcık da olsa darboğaz olacaktır fakat zamanla işlemciyi de değiştiririm büyük ihtimalle.

Hocam bağlantıdaki kart alınır mı sizce. Gidip de 17-18 vermeye gerek var mı diğer markalara?

Aşağıdakini alın.

Geçilir ama işlemciden darboğaz yapar mı yapmaz mı emin değilim. Konuyla alakalı benden daha iyi bilenler bu mesajımı bilgilendirirse hem sana yardımcı olur hem de benim emin olmadığım konu hakkında bilgi sahibi olmamı sağlar. Ayrıca ramlerin frekans hızları da önemli.

İ7 6700K
8+8 2666MHz DDR4 RAM
RTX 3060Ti Gaming X Trio

Bir zamanlar böyle bir sistemim vardı isteyen açmış olduğum konulara bakabilir. Ben bu CPU ile darboğaz yaşarsın performans alamazsın dediler, bal gibi de aldım %96 kullanım ile 2K ve 4K'ya çektiğimde %99 oluyordu GPU. Yani yok Ram imiş vs falan bunlara çok takılmamak lazım, sırayla olur. En önemlisi ve stok sıkıntısından dolayı ekran kartı önemli.

@Lazoğlu61 Sizde beklemeden biran önce geçin güzel bir kart 3060Ti yukarıda belirtiğim sistemde Cyperpunk gibi özürlü bir oyunda Herşey ultra'da RTX full + DLSS ile 50-65 FPS alıyordum 1080P'de diğer oyunlarda zaten 75 civarı birşey alıyordum. 12 ay oldu halen unutmamışım. Bence durumun varsa al pişman olmazsın. Güzel kart.

Son düzenleme:
İ7 6700K
8+8 2666MHz DDR4 RAM
RTX 3060Ti Gaming X Trio

Bir zamanlar böyle bir sistemim vardı isteyen açmış olduğum konulara bakabilir. Ben bu CPU ile darboğaz yaşarsın performans alamazsın dediler, bal gibi de aldım %96 kullanım ile 2K ve 4K'ya çektiğimde %99 oluyordu CPU. Yani yok Ram imiş vs falan bunlara çok takılmamak lazım, sırayla olur. En önemlisi ve stok sıkıntısından dolayı ekran kartı önemli.

@Lazoğlu61 Sizde beklemeden biran önce geçin güzel bir kart 3060Ti yukarıda belirtiğim sistemde Cyperpunk gibi özürlü bir oyunda Herşey ultra'da RTX full + DLSS ile 50-65 FPS alıyordum 1080P'de diğer oyunlarda zaten 75 civarı birşey alıyordum. 12 ay oldu halen unutmamışım. Bence durumun varsa al pişman olmazsın. Güzel kart.
Hocam şuan kullandığım işlemci o kadar da kötü değil diye düşünüyorum darboğaz olsa da çok uçuk olacağını düşünmüyorum aslında.

Aslında 6600 XT düşünülebilir. Performansı ile yer yer RTX 3060 Ti geçiyordu ki fiyatının ortalama 3000-4000 TL daha aşağıda olduğuna da bilin.

Aslında 6600 XT düşünülebilir. Performansı ile yer yer RTX 3060 Ti geçiyordu ki fiyatının ortalama 3000-4000 TL daha aşağıda olduğuna da bilin.

Hocam DLSS diye bir faktör var. AMD tarafında bulunan FSR teknolojisi daha yeni olduğundan pek yanaşmak istemiyorum aslında. Ama sonuçta en iyi ve optimum performans hangisinden alacak isem onu tercih etmem daha mantıklı sonuçta az para verilmiyor bunlara.

Yeni konular

Geri
Yukarı