RTX 2060'dan RTX 3060 Ti'a geçilir mi?

Tabi ki de geçilir. Arasında hatırı sayılacak kadar performans farkı var. Aradaki farkı çok kolay fark edersiniz.

2 kata kadar bir fark olacaktır. RTX 2060 1080P'de oynatıyor, RTX 3060 Ti 4K'da oynatıyor.

Bence sistemin fena değil. 3060 Ti'ya tabii ki geçilir ama senin eksik bileşenlerin var imzandaki görüntüye göre. M2 SSD ve 3600 mhz ramler daha öncelik senin için bence. Hatta alabiliyosan 4000'lik ramler al, bu sistemde sadece 3060 Ti'ya geçmekle, 2060'ta kalıp dediğim yükseltmeler yapılarak aynı değerlere alabilirsiniz diye düşünüyorum. En azından çok yakın olurlar.
Hocam anakart ve işlemci problem çıkartıyor RAM frekanslarında. Z serisi bir anakart lazım o değerlere çıkabilmem için.

Merhaba arkadaşlar. Halihazırda kullandığım RTX 2060 ekran kartından RTX 3060 Ti'a geçilir mi? Ne kadarlık bir fark olur geçmeye değer mi? Şu an kullandığım işlemci i5 10400F.

Kartınızı 8.5 saysak sahibinden MSI RTX 2060 Gaming Z bile o fiyatlarda satılıyor RTX 3060 Ti ise 12-15 civarında satılıyor yani cebinizden bayağı para çıkacak performans olarak ise bayağı etki ediyor ama sorsanız bana değer mi diye bence değmez.

Bence sistemin fena değil. 3060 Ti'ya tabii ki geçilir ama senin eksik bileşenlerin var imzandaki görüntüye göre. M2 SSD ve 3600 mhz ramler daha öncelik senin için bence. Hatta alabiliyosan 4000'lik ramler al, bu sistemde sadece 3060 Ti'ya geçmekle, 2060'ta kalıp dediğim yükseltmeler yapılarak aynı değerlere alabilirsiniz diye düşünüyorum. En azından çok yakın olurlar.
İşlemci Intel 10400F farkı neredeyse hissetmez. 3060Ti oyununa göre darboğaz yapar o işlemciyle o ayrı. 4000 önermek nedir AMD'de bile fark etmiyor belli MHz üstü fiyat farkına gram değmez.

Şu kartı almayı düşünüyorum. Zotac markasından yana bir problem yaşamadım. Şuan kullandığım kart da Zotac marka.

10400F 3060 Ti besler mi soru işareti en başta.

Darboğaz sıkıntısı yaşayacağınızı pek sanmıyorum. Grafikleri Ultra'ya çeker, ve çözünürlüğü 1440p yaparsanız darboğazı en aza indirirsiniz. 1440p monitörünüz yoksa NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR (Dynamic Super Resolution) açabilirsiniz.

10400F 3060 Ti besler mi soru işareti en başta.
Hocam oyunlar gelişmekte ekran kartını biraz daha zorlayacak şekilde devam ediyorlar büyük ihtimalle azıcık da olsa darboğaz olacaktır fakat zamanla işlemciyi de değiştiririm büyük ihtimalle.
Darboğaz sıkıntısı yaşayacağınızı pek sanmıyorum. Grafikleri Ultra'ya çeker, ve çözünürlüğü 1440p yaparsanız darboğazı en aza indirirsiniz. 1440p monitörünüz yoksa NVIDIA Denetim Masası'ndan DSR (Dynamic Super Resolution) açabilirsiniz.
hocam bağlantıdaki kart alınır mı sizce. Gidip de 17-18 vermeye gerek var mı diğer markalara?

Yeni konular

Geri
Yukarı