RTX 2060'dan RX 6600XT'e geçilir mi?

Çok haklısınız, bazı insanlar sırf burada yazılanlara özenip gidip gereksiz parçalara gereksiz paralar veriyor. Gerektiği için alanlar ayrı ama özellikle genç arkadaşlar başkalarında görüp özeniyor ve ailelerini gereksiz masrafa sokuyor.
Bu tarz konularda hep ihtiyacınıza göre alacağınız ürünü belirleyin diyorum ama bazısında hastalık derecesin de oluyor. 3 ay içerisinde 4 tane ekran kartı değiştiren adam gördüm burada RTX 3060 almış sonra iade etmiş 6600 xt almış onu da iade etmiş 3060ti almış en son onu da iade etmiş tekrar rtx 3060 almış.

Fazlasıyla katılıyorum. Aynı ikilemi işlemcide yaşıyordum örneğin ama sonradan baktım 3300X'i satıp iki katı para verip 5600X almak yalnızca oyun oynayan ve tarayıcıda takılan ben için gereksiz bir masraf olurdu. İki oyunda darboğaz olmayacak, 144Hz monitörde Valorant 250 değil de 350 FPS verecek çok büyük iş. Sanki dünyayı kurtaracağım bunlarla.

Fazlasıyla katılıyorum. Aynı ikilemi işlemcide yaşıyordum örneğin ama sonradan baktım 3300X'i satıp iki katı para verip 5600X almak yalnızca oyun oynayan ve tarayıcıda takılan ben için gereksiz bir masraf olurdu. İki oyunda darboğaz olmayacak, 144Hz monitörde Valorant 250 değil de 350 FPS verecek çok büyük iş. Sanki dünyayı kurtaracağım bunlarla.
İşte aklı başında bir insanmışsınız ki böyle davranmışsınız yoksa millet direkt 4000 TL lik 5600x al diyecekti ve sizde onlara inanıp değiştirmeye çalışacaktınız. Halbuki çok rahat, sıkıntı olmadan 3300x ile de oynarsınız oyunlarınızı. İhtiyaca göre ürün almaktan kastım da buydu güzel bir örnek verdiniz.

İşte aklı başında bir insanmışsınız ki böyle davranmışsınız yoksa millet direkt 4000 TL'lik 5600X al diyecekti ve sizde onlara inanıp değiştirmeye çalışacaktınız. Halbuki çok rahat, sıkıntı olmadan 3300X ile de oynarsınız oyunlarınızı. İhtiyaca göre ürün almaktan kastım da buydu güzel bir örnek verdiniz.

Ah siz onu bir de bana sorun, 5600X ve 5500XT 8 GB'lı bir sistemim var, basit oyunlar ve iş için kullanıyorum. Haliyle SSD'yi kaliteli ve iyi, RAM'lerimi yüksek seçtim. Ekran kartını da zaten basit basit oyunlar oynuyorum diye ucuzundan aldım(geçen sene 2000 civarına aldım). Fakat üstün zekalı insanlar sürekli "kanka SSD'ye o kadar para veredceğine, şu kartı alaydın, RAM'leri o kadar alacağına bu kartı alaydın, kanka o işlemci 3070 falan besliyor git 3070 al" gibi zekice tavsiyeler veriyorlar. Bu insanlara dawn of man isimli oyunda(oynadığım oyunlar genelde böyle basit oyunlar, bir de CS:GO falan var) alınacak 1500FPS'nin hiçbir faydasının olmadığını ısrarla anlatamıyorum. Herkes God of War oynamalı herkes Ultra grafikte oynamalı herkes 5900X+3080 kullanmalı.

@DjKedi aynı karta ben de sahiptim onların dediklerin aksine güzel bir tercih yapmışsın. Elindeki kart hem miningde arandığından değerini iyi koruyor, hem de performans güncellemelerini çok iyi aldı. Şu anda satıp daha güçlü bir karta geçmen (örn: 6600) hiç zor ve masraflı değil.

Sistemin tabanı her zaman önemlidir. Yoksa görüyoruz adam tüm parayı ekran kartına basmış ne işlemci adam gibi besliyor ne de çift kanal RAM'i var. 8000 TL'lik ekran kartından 5000 TL'lik ekran kartı performansı alıp "bu kartı kullanıyorum" diyor.

Ah siz onu bir de bana sorun, 5600X ve 5500XT 8 GB'lı bir sistemim var, basit oyunlar ve iş için kullanıyorum. Haliyle SSD'yi kaliteli ve iyi, RAM'lerimi yüksek seçtim. Ekran kartını da zaten basit basit oyunlar oynuyorum diye ucuzundan aldım(geçen sene 2000 civarına aldım). Fakat üstün zekalı insanlar sürekli "kanka SSD'ye o kadar para veredceğine, şu kartı alaydın, RAM'leri o kadar alacağına bu kartı alaydın, kanka o işlemci 3070 falan besliyor git 3070 al" gibi zekice tavsiyeler veriyorlar. Bu insanlara dawn of man isimli oyunda(oynadığım oyunlar genelde böyle basit oyunlar, bir de CS:GO falan var) alınacak 1500FPS'nin hiçbir faydasının olmadığını ısrarla anlatamıyorum. Herkes God of War oynamalı herkes Ultra grafikte oynamalı herkes 5900X+3080 kullanmalı.
Siz gayet uygun olanı yapmışsınız kendinize göre ama işte forumdakiler kafa karıştırıyor derken bunu kastediyorum. Başkalarının önerilerini, fikirlerini dinleyin ama en son her zaman kendi fikrinizi uygulayın bence. Bir de bu anlattığınız durumun tam tersi var adam sadece Lol, valorant, CS:GO, Fortnite gibi ekran kartını yormayan oyunlar oynayacak ama aldığı sistem RTX 3070TI R9 5950X 32GB RAM gibi ütopik bir sistem.

@DjKedi aynı karta ben de sahiptim onların dediklerin aksine güzel bir tercih yapmışsın. Elindeki kart hem miningde arandığından değerini iyi koruyor, hem de performans güncellemelerini çok iyi aldı. Şu anda satıp daha güçlü bir karta geçmen (örneğin: 6600) hiç zor ve masraflı değil.

Sistemin tabanı her zaman önemlidir. Yoksa görüyoruz adam tüm parayı ekran kartına basmış ne işlemci adam gibi besliyor ne de çift kanal RAM'i var. 8000 TL'lik ekran kartından 5000 TL'lik ekran kartı performansı alıp "bu kartı kullanıyorum" diyor.

Ben de ekran kartım ile geçen yıldan beri minig yapıyorum (UV ile). Bu yüzden satmak istemiyorum. Mining yapa yapa yaklaşık 0.3 ETH falan kazdım, 3-4 ay sonra birkaç yurt dışı seyahati yapacağım o ara belki gidip dışarıdan bir kart alırım o yüzden bu kartı satıp değiştirmek gibi bir amacım yok, yeni kart alsam bile bu kartı diğer PC'de falan kullanırım.

Bir gelirin yokken böyle bir şey yapmak aptallık olur bir işin olur sabit bir işin olur o zaman al derdim ama o parayı daha iyi yerlere harca gidip 20 30FPS fazla almak için 9 10k vermeye gerek yok.

Geri
Yukarı