RTX 2060'ı hangi işlemci besler?

Şuanki 10.Nesil i3 bile daha iyi performans verirken neden 9400F? Size o işlemciyi neden almamanız gerektiğini sıralayayım.
1-İşlemcini upgrade etmek istediğinde kısıtlı kalırsın çünkü o alınacak anakart sadece 9. Nesile kadar desteği olur.
2-6 Core 6 Thread iyi bir performans artık günümüzde veremiyor.
3-OC yapamazsın.
4-Edit, Render gibi işlerde iyi performans veremez. (Rakiplerine oranla)
2. yazdığınız maddeyi neye dayanarak söylüyorsunuz? Potansiyellerine göre gayet de güzel iş çıkarıyor, 3 seneden beri 4/4'le bile mutlu ve memnunum şu an. Üstüne OC da yok demişsiniz. Bu işlemcinin ne olduğunu daha doğrusu kullanan kişiler bu tip yorumları dikkate bile almayacaklardır zaten, olsun yine de bir yorum! Saygı duyarız.

Intel'in de senelerden beri değişmeyen OC politikasından söz etmeye gerek bile yok herhalde, üstüne OC dediğiniz olay süs niyetine kullanıcılara sunulmuş Ryzen'lerde olduğu gibi sözde hız aşırtma olsun diye konulan bir nimet falan da değil. Eğer ki bilmiyorsanız, savunmaya geçmek yerine ufak bir araştırma yapmanızı öneririm. Şu an adamakıllı gerçekten OC olan sağlam işlemciler özellikle K serisinde olup, bu noktada elde etmiş oldukları performansın sınırlarını haddiyle zorlamak isteyen kullanıcılar 'OC yapamazsın' dediğiniz tarz işlemcilere de bakmıyor zaten.

Upgrade noktasında haklısınız tabii, artık şu saat itibariyle sıfır olarak 9.nesile yatırım yapılmamalı.

4.madde de belirtmiş olduğunuz multifonksiyel kullanım alanlarında muadil işlemciler arasında devasa fark bir fark da yok, en azından olaya i5-9400F vs Ryzen 5-3500X perspektifinden bakıldığında bu şekilde.

2. yazdığınız maddeyi neye dayanarak söylüyorsunuz? Potansiyellerine göre gayet de güzel iş çıkarıyor, 3 seneden beri 4/4'le bile mutlu ve memnunum şu an. Üstüne OC da yok demişsiniz. Bu işlemcinin ne olduğunu daha doğrusu kullanan kişiler bu tip yorumları dikkate bile almayacaklardır zaten, olsun yine de bir yorum! Saygı duyarız.

Intel'in de senelerden beri değişmeyen OC politikasından söz etmeye gerek bile yok herhalde, üstüne OC dediğiniz olay süs niyetine kullanıcılara sunulmuş Ryzen'lerde olduğu gibi sözde hız aşırtma olsun diye konulan bir nimet falan da değil. Eğer ki bilmiyorsanız, savunmaya geçmek yerin0e ufak bir araştırma yapmanızı öneririm. Şu an adamakıllı gerçekten OC olan sağlam işlemciler özellikle K serisinde olup, bu noktada elde etmiş oldukları performansın sınırlarını haddiyle zorlamak isteyen kullanıcılar 'OC yapamazsın' dediğiniz tarz işlemcilere de bakmıyor zaten.

Upgrade noktasında haklısınız tabii, artık şu saat itibariyle sıfır olarak 9.nesile yatırım yapılmamalı.

4.madde de belirtmiş olduğunuz multifonksiyel kullanım alanlarında muadil işlemciler arasında devasa fark bir fark da yok, en azından olaya i5-9400F vs Ryzen 5-3500X perspektifinden bakıldığında bu şekilde.
Evet aslında performans konusunda i3 10100 ile kafa kafaya yanlış söylemişim.
Evet ancak ben genel olarak dedim ve zaten biliyorum. OC için iyi anakart ve iyi soğutucuya ihtiyaç var ve zaten ondan kaynaklı Intel de alsam AMD de alsam sonuçta fark olmayacak. 3500X aslında şuan yanılmıyorsam satılmıyor yani kısacası ben bulamadım, onu baza alarak dedim.

Bak bakayım 8. Nesil işlemcilerle 9. Nesil işlemcilerin çekirdek/izlek sayılarına anlarsın
Objektif bakarsak katılıyorum yani hiç ekleme yapmadan 1 Ghz yükselt isim değiştir piyasaya sür. 10. nesilde hyper threading, +6 izlek ve Ghz artışı tamamdır, kabuldür. Fakat 8 ve 9 neredeyse aynı savunulacak bir durum yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı