RTX 2060'ı satıp sıfır RX 6600 almak

İki kartın kas gücü ve RT performansları benzer, DLSS gibi bir nimete sahipsiniz gerek yok bence. Elinize geçecek tek şey 2 GB VRAM. (FSR yapay zekalı bir teknolojiye karşı hala daha gereken başarımı göstermedi bence, daha yolu var)

İki kartın kas gücü ve RT performansları benzer, DLSS gibi bir nimete sahipsiniz gerek yok bence. Elinize geçecek tek şey 2 GB VRAM. (FSR yapay zekalı bir teknolojiye karşı hala daha gereken başarımı göstermedi bence, daha yolu var)
Performansları nasıl benzer? DLSS nimet falan değil hocam FSR ile yakın ikisi. RTX2060 DLSS açsa anca yetişir RX6600'e. RX6600 FSR açsa...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi niye herkes dislike atıyor ya, AMD'de de RT teknolojisi var mı ki?
RSR, onu biliyorum dlss çakması özellik kısaca.

RT teknolojisi var, hayır RSR, DLSS çakması değil NVIDIA NIS ile benzer bir özellik. FSR 2.0 ise bambaşka.

Hayır şu mesajları niye kafadan sallayarak yazıyorsunuz onu anlamıyorum. FSR, DLSS, RSR nedir, RX 6000 serisinin teknik özellikleri nedir açıp okusanız zaten doğru bilgiye sahip olacaksınız. Sırf görüntü ölçeklendiriyor diye RSR ile DLSS'i aynı kapıya koymak sırf tekerlekleri var diye bisikler ile otobüsü aynı görmeye benziyor.

Performansları nasıl benzer? DLSS nimet falan değil hocam FSR ile yakın ikisi. RTX2060 DLSS açsa anca yetişir RX6600'e. RX6600 FSR açsa...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bence kas gücü konusunda Cyberpunk, Forza Horizon, Shadow of The Tomb Raider ve God of War'a bakılmalı. Bu oyunlar kartlar arasındaki en düşük FPS farkı ile en yüksek FPS farkını veriyor. Videoda da zaten Cyberpunk'ta 5 FPS fark varken Forza Horizon'da 40FPS fark var.

DLSS nimet falan değil hocam FSR ile yakın ikisi.
Ama aynı değiller şu süreçte. Her neyse eğer arkadaş NVIDIA teknolojilerini önemsiyorsa (NVIDIA destekli oyunların optimizasyonu açısından da) kartını satmaması mantıklı olabilir diye yorum yaptım.

Bence kas gücü konusunda Cyberpunk, Forza Horizon, Shadow of The Tomb Raider ve God of War'a bakılmalı. Bu oyunlar kartlar arasındaki en düşük FPS farkı ile en yüksek FPS farkını veriyor. Videoda da zaten Cyberpunk'ta 5 FPS fark varken Forza Horizon'da 40FPS fark var.
Oyundan oyuna değişiyor hocam dediğiniz gibi. Fakat her türlü 6600 daha güçlü.

Ama aynı değiller şu süreçte. Her neyse eğer arkadaş NVIDIA teknolojilerini önemsiyorsa (NVIDIA destekli oyunların optimizasyonu açısından da) kartını satmaması mantıklı olabilir diye yorum yaptım.
Hocam ona bakılırsa hiç bir görüntü ölçeklendirme teknolojisi orijinal görüntüyü veremeyecektir bana göre. Şu anda NVIDIA sponsorlu yayıncılar haricinde DLSS'i kullanıpta çok seven insan yok. Hele ki çok oyun oynayan insansa aşırı göze batan bir teknoloji.

Her ne kadar birbirlerine yakında olsalar güncellik açısından 2060 ı satıp biraz sabır edip 6600xt yada 3060a upgrade etmek gelecek için daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı