RTX 2060'ın 80 dereceleri görmesi normal mi?

Hocam o kasa içerisinde bütün ekipmanlar nefessiz kalıyor bildiğin temiz hava girişi nerede sıcak hava çıkışı nerede acilen o kasayı değiştirmeniz gerekiyor böyle güzel bileşenler toplayıp eski model bir kasa ile eski model bir PSU kullanmak akıl karı değil hava akışı problemi çok bariz 80 derece olması çok doğal fanlar sıcak havayı uzaklaştıramıyor ki sizin acilen 300 TL gibi bir bütçe bir kasa almanız ve kablolamayı düzgün yapmanız gerekiyor bilmiyorsanız ben size adım adım yardımcı olurum ve hatta Bursa'da yaşıyorsanız bizzat hiç bir ücret almadan gelip kurarım.

Hocam o kasa içerisinde bütün ekipmanlar nefessiz kalıyor bildiğin temiz hava girişi nerede sıcak hava çıkışı nerede acilen o kasayı değiştirmeniz gerekiyor böyle güzel bileşenler toplayıp eski model bir kasa ile eski model bir PSU kullanmak akıl karı değil hava akışı problemi çok bariz 80 derece olması çok doğal fanlar sıcak havayı uzaklaştıramıyor ki sizin acilen 300 TL gibi bir bütçe bir kasa almanız ve kablolamayı düzgün yapmanız gerekiyor bilmiyorsanız ben size adım adım yardımcı olurum ve hatta Bursa'da yaşıyorsanız bizzat hiç bir ücret almadan gelip kurarım.
Kasanın yanlarını çıkartıp dışarıda denedim, o halde 75-80 oldu.

Ekran kartı sıcaklığının düşmesi için kapalı kasada iyi hava sirkülasyonu gerekiyor. İşlemci gibi kasa kapağını açmak fayda etmiyor. Bunu bizzat kendim tecrübe ettim. PSU verimliliği düşmemişse eğer kağıt üzerindeki verilere göre yeterli görünüyor.

Kasanın yanlarını çıkartıp dışarıda denedim, o halde 75-80 oldu.
Hocam o zaman garantiye gönderin veya imkanınız varsa başka bir kasada test edin yada anlayan birilerine gösterin bana MSI AfterBurner ile oyun içerisinden yük değeri sıcaklık değeri ve fan hızlarını açıp bir SS atar mısınız.

Kasaya para vermekten kaçınmışsınız ama bu sefer ısınma sorun ortaya çıkmış. Benim önerim gidip klipsli o kablo toplayıcılarından alıp youtube kablo düzenlemeleri izleyip kablolamayı yapmanız. Ardından ön tarafta 2 tane var yoksa 1 tane içeri hava çeken fan 1 tane egzoz fanı takmışsınız galiba.
Son olarak kapakta fan yuvası varsa oraya da içeri hava çekecek şekilde bir fan takıp en sonda kasayı temizleyip kullanmak olacak. Kapağa fan takmak saçma gelebilir ama içeri giren bol serin havayı rahatça ekran kartı ve işlemci soğutucu çekecek.

Kasanın dış yüzeyi ısıyormu 1-2 saatlik oyunda kart 80 derece olduğu zaman kasanın dışıda ısınıyorsa kasanın hava sirkülasyonu iyi değildir. Kasa içine hava çeken fan eklemek sorunu çözebilir

Geri
Yukarı