RTX 2060'lı bilgisayara güç kaynağı önerisi

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Ekran kartımda CW var. Birincisini (ROG STRIX RX 5600XT) CW sebebiyle iade ettim. İkincisini aldım (RTX 2060). Hemen ilk gün CW başladı. Sorunun PSU'da olacağını düşünerek sizden güç kaynağı tavsiyesi istiyorum. Şu anki PSU Corsair CX650 80Plus Bronze. Bana sıkıntısız biraz da fiyatı uygun olan sistemi besleyebilecek bir güç kaynağı önerebilir misiniz?
İşlemcim: R5 3600.

Şimdiden tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Bütçe 850TL civarı.

Ekran kartının PCB (Bileşenlerin lehimlendiği plaka) üstündeki güç kaynağından ekran kartını besleyen bobinlerin ufak bir fabrikasal hata yanlış takılması ve bu yüzden ses çıkartmasıdır. PSU ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

Size bu bütçenin altında da Gold sertifikalı güç kaynakları önerilebilir ama sorununuzu kesin çözecek diye bir kaide yok. Önce ekran kartınızı garanti kapsamında servise göndermeniz daha faydalı olur. Sonuçta kötü bir güç kaynağı kullanmıyorsunuz.
Servise tekrar yazarsam artık abartı olmaz mı? Sonuçta ilk gün aynı sesi duymaya başladım kart Dual serisi. Güç kaynağında da CW var. Hatta ses güç kaynağından da geliyor olabilir. Yabancı sitelerde bu sorunu çözenleri okudum. Hepsi güç kaynağı değiştirerek çözüldüğünü söylüyor. Yine de en iyisini siz bilebilirsiniz. O kadar bilgili değilim. Ama bence aynı ses aynı durum çok saçma ilk günden.
Siz ne düşünüyorsunuz? Güç kaynağı şansımı deneyeyim mi?

Servise tekrar yazarsam artık abartı olmaz mı? Sonuçta ilk gün aynı sesi duymaya başladım kart Dual serisi. Güç kaynağında da CW var. Hatta ses güç kaynağından da geliyor olabilir. Yabancı sitelerde bu sorunu çözenleri okudum. Hepsi güç kaynağı değiştirerek çözüldüğünü söylüyor. Yine de en iyisini siz bilebilirsiniz. O kadar bilgili değilim. Ama bence aynı ses aynı durum çok saçma ilk günden.

Ekran kartını çıkarıp bakın ses güç kaynağından mı geliyor diye. Ayrıca CW her kartta olabilecek bir durum. PSU ile ilgili olma ihtimali az. Bence ekran kartını tekrardan servise yollayın.

Yabancı sitelerde çözebilen herkes Güç Kaynağını değiştirerek çözmüş.
Ekran kartını çıkarıp bakın ses güç kaynağından mı geliyor diye. Ayrıca CW her kartta olabilecek bir durum. PSU ile ilgili olma ihtimali az. Bence ekran kartını tekrardan servise yollayın.
Ses yüksek FPS de geliyor. Ekran kartını çıkarıtsam bilgisayarı da açamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı