RTX 2060'lı bilgisayarı satıp laptop almak mantıklı mı?

Oxygen03

Decapat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayarım var ama 2 yıldır monitör alamadım elimdeki 60 Hz monitör ile de oyunlardan zevk almıyorum. Masaüstünü satıp şu laptopu almak mantıklı mı? Satarsam da fiyatı ne olur?
PC özellikleri:
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060.
İşlemci: R5 3600.
RAM: 3200 MHz 8x2 = 16 GB.
Anakart: Gigabyte B450M S2H v2.
Kasa: MSI 100R (fazladan 2 fan daha takılı)
SSD: Teamgroup 240 GB SATA SSD.
HDD: 300 GB.
PSU: Rampage 600W 80+ Gold.
Almak istediğim laptop linki: Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB, FreeDOS, 82K200K0TX : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani masaüstünden şu laptoba geçmek mantıklı mı sorusunu biraz ihtiyaçlar şekillendirir, mantıktan ziyade, laptop gaming seven kişinin en büyük talebi taşınabilirliktir. Cihazı taşımanız gerekmiyorsa bence PSU değişip 144 hz bir monitöre geçin derim. Performanslar çok yakın ama masaüstü bariz serin çalışır

Yani masaüstünden şu laptopa geçmek mantıklı mı sorusunu biraz ihtiyaçlar şekillendirir, mantıktan ziyade, laptop Gaming seven kişinin en büyük talebi taşınabilirliktir. Cihazı taşımanız gerekmiyorsa bence PSU değişip 144 Hz bir monitöre geçin derim. Performanslar çok yakın ama masaüstü bariz serin çalışır.

Hocam üzerine ekleyeceğim sattığım fiyatın üzerine. Aslında taşınabilirlik şart artık bana eskiden ucuz geldiği için aldım ve monitör alma şansım yok. Ailemi ikna edemem. Ortalama ne kadara satabilirim?

Hocam üzerine ekleyeceğim sattığım fiyatın üzerine. Aslında taşınabilirlik şart artık bana eskiden ucuz geldiği için aldım ve monitör alma şansım yok. Ailemi ikna edemem. Ortalama ne kadara satabilirim?
O halde laptoba yönelmeniz lazım, fiyat konusunu bilemem hocam piyasayı takip edemiyorum 2021 başında beri, rakamlar çok oynak olduğu için. Konu açın, şu cihaz kaçtan gider diye, size iyi rakam verirler

Yeni konular

Geri
Yukarı