RTX 2060'lı Sisteme İşlemci ve PSU Tavsiyesi

DolphinHeart

Decapat
Arkadaşlar daha önce de benzer bir konu açmıştım. 2013 yılında toplamış olduğum bir kasam var.

Özellikleri:
  • Corsair Carbide Serisi 500R Kasa
  • Asus P8Z77-V LE P Model Anakart
  • Corsair Vengeance 4X2 1866MHz RAM
  • Asus GTX 760 DirectCU II Ekran Kartı
  • Corsair Force GS 120 GB SSD
  • Seagate Barracuda 2 TB ve 1.5 TB HDD
  • OCZ Fatality 80 Plus 750W PSU
  • Ekstra Cooler Master İşlemci Soğutucu ve farklı markalarda kasa fanları bulunmakta.
379943

2-3 ay içerisinde kasamı yeni sistem ile yenileyeceğim bileşenleri yavaş yavaş toplamaktayım.
Eski kasamdaki anakart, işlemci, ekran kartı ve RAM'leri kuzenime sattım. Mevcut PSU'yu kullanacaktım fakat kuzenimin ısrarı üzerine kıramadım ve onu da istemeye istemeye satmak durumunda kaldım.Kasamın şu anki durumu böyle 😀

379944

Yeni sistemde kullanacağım bileşenlerim:
  • MSİ Tomahawk B450 Anakart(Alındı)
  • Ryzen 5 2600X İşlemci (3000 serisini bekleyeceğim muhtemelen)
  • Corsair Vengeance Pro 8x2 3200Mhz Ram(Alındı)
  • MSİ RTX 2060 Gaming Z Ekran Kartı (Alındı)
  • SSD olarak Adata'nın XPG Serisinden M.2 bu veya bunu düşüyorum.
Elimdeki bileşenler:
379947

Bunlara ekstra kasanın yan kapağını pleksi yaptırıp görsellik kazandıracağım. Bunun için Aigo Dr12 5in1 fanlarımı ve Phanteks'in gri-siyah örgülü PSU uzatma kablolarınıda aldım.

Soruma gelecek olursak işlemci olarak 3000 serisini beklemek mantıklı olacaktır benle aynı fikirde olacağınızı biliyorum.700-750 TL civarında bütçeyle modüler PSU önerilerinizi bekliyorum. İlerde ekran kartı yükseltmesi ve RAM takviyesi yapabilirim önerileriniz bu yönde olursa sevinirim.Başka önerileriniz varsa onları duymaktan da memnum olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha önce de benzer bir konu açmıştım. 2013 yılında toplamış olduğum bir kasam var.

Özellikleri:
  • Corsair Carbide Serisi 500R Kasa
  • Asus P8Z77-V LE P Model Anakart
  • Corsair Vengeance 4X2 1866MHz RAM
  • Asus GTX 760 DirectCU II Ekran Kartı
  • Corsair Force GS 120 GB SSD
  • Seagate Barracuda 2 TB ve 1.5 TB HDD
  • OCZ Fatality 80 Plus 750W PSU
  • Ekstra Cooler Master İşlemci Soğutucu ve farklı markalarda kasa fanları bulunmakta.
Eki Görüntüle 379943

2-3 ay içerisinde kasamı yeni sistem ile yenileyeceğim bileşenleri yavaş yavaş toplamaktayım.
Eski kasamdaki anakart, işlemci, ekran kartı ve RAM'leri kuzenime sattım. Mevcut PSU'yu kullanacaktım fakat kuzenimin ısrarı üzerine kıramadım ve onu da istemeye istemeye satmak durumunda kaldım.Kasamın şu anki durumu böyle 😀

Eki Görüntüle 379944

Yeni sistemde kullanacağım bileşenlerim:
  • MSİ Tomahawk B450 Anakart(Alındı)
  • Ryzen 5 2600X İşlemci (3000 serisini bekleyeceğim muhtemelen)
  • Corsair Vengeance Pro 8x2 3200Mhz Ram(Alındı)
  • MSİ RTX 2060 Gaming Z Ekran Kartı (Alındı)
  • SSD olarak Adata'nın XPG Serisinden M.2 bu veya bunu düşüyorum.
Elimdeki bileşenler:
Eki Görüntüle 379947

Bunlara ekstra kasanın yan kapağını pleksi yaptırıp görsellik kazandıracağım. Bunun için Aigo Dr12 5in1 fanlarımı ve Phanteks'in gri-siyah örgülü PSU uzatma kablolarınıda aldım.

Soruma gelecek olursak işlemci olarak 3000 serisini beklemek mantıklı olacaktır benle aynı fikirde olacağınızı biliyorum.700-750 TL civarında bütçeyle modüler PSU önerilerinizi bekliyorum. İlerde ekran kartı yükseltmesi ve RAM takviyesi yapabilirim önerileriniz bu yönde olursa sevinirim.Başka önerileriniz varsa onları duymaktan da memnum olurum.
Katılıyorum 3000 serisi işlemciler çıkmak üzereler daha mantıklı olucaktır.Bunun yanı sıra psu olarak FSP Hydro G 750Watt 80+Plus Gold alabilirsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı