RTX 2060S boşta 80 derece oluyor

emrecan6556

Kilopat
Daha fazla  
Daha önceden böyle bir problemim 3-4 gündür böyle bir problemin olduğunu fark ediyorum. Boştayken 80-85 derecelere kadar çıkıyor ekran kartım ama fan sesinde hiçbir değişiklik olmuyor. Kasamın içi fanlar hepsi temiz, problem nedir? Ekran kartım MSI RTX 2060 Super.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    260,3 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    258,4 KB · Görüntüleme: 75
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızını MSI Afterburner üzerinden %30'a sabitlemişsiniz sanırım, ya da fan eğrisi oluşturmuşsunuz. Fan Speed kısmındaki Auto yazısına tıklayıp kaydedin.

Bu ayarlara daha önce hiç dokunmadım neden kaynaklı olmuş olabilir?

Fan hızını MSI Afterburner üzerinden %30'a sabitlemişsiniz sanırım, ya da fan eğrisi oluşturmuşsunuz. Fan Speed kısmındaki Auto yazısına tıklayıp kaydedin.

Dediğiniz yaptım fakat sıcaklık halen aynı ve fan tekrar kendini 30'a çekti.

Dediğiniz yaptım fakat sıcaklık halen aynı ve fan tekrar kendini 30'a çekti.
Auto yazısı kırmızıya döndü mü? Boştayken bahsettiğiniz sıcaklık değerleri çok yüksek, fanlar çalışmasa bile o değerlere ulaşmaması lazım. Bilgisayara Kaspersky ile tam tarama yapın, mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Görev yöneticisinden de ekran kartı kullanım değerlerini kontrol edin.

Auto yazısı kırmızıya döndü mü? Boştayken bahsettiğiniz sıcaklık değerleri çok yüksek, fanlar çalışmasa bile o değerlere ulaşmaması lazım. Bilgisayara Kaspersky ile tam tarama yapın, mining virüsü yemiş olabilirsiniz. Görev Yöneticisi'nden de ekran kartı kullanım değerlerini kontrol edin.

Evet döndü ama ona rağmen sıcaklık bu hatta şu an 85 dereceye kadar çıktı az önce ESET ile tarama yaptım fakat herhangi bir bulguya rastlamadı görev yöneticisinde ise işlemler kısmında yüksek herhangi bir işlem gözükmüyor.

Fan hızını yükselttiğinizde fanlar normal şekilde çalışıyor değil mi? Isı sensörüyle ilgili bir sorun olabilir mi diye düşünüyorum. Geçici olarak manuel fan eğrisi profili oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Fan hızını yükselttiğinizde fanlar normal şekilde çalışıyor değil mi? Isı sensörüyle ilgili bir sorun olabilir mi diye düşünüyorum. Geçici olarak manuel fan eğrisi profili oluşturmayı deneyebilirsiniz.

Evet fan hızını yükselttiğimde fanlar çalışıyor ondan yana bir problem yok neden böyle olduğunu anlamadım birden oldu.

Problemimi nasıl anlayabilir ve çözebilirim?

Mümkünse ekran kartını başka bir sistemde deneyebilirsiniz, en azından sistemsel mi yoksa kart ile ilgili bir sorun mu olduğunu net olarak bu şekilde öğrenebilirsiniz. Sorun farklı sistemde de devam ederse zaten kartla alakalı bir sorun olduğu belli olur, kartın garantisi devam ediyorsa garantiye gönderirsiniz. Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar var ise onlar da yardımcı olmaya çalışacaktır.

Daha önceden böyle bir problemim 3-4 gündür böyle bir problemin olduğunu fark ediyorum. Boştayken 80-85 derecelere kadar çıkıyor ekran kartım ama fan sesinde hiçbir değişiklik olmuyor. Kasamın içi fanlar hepsi temiz, problem nedir? Ekran kartım MSI RTX 2060 Super.
Hocam o bendede varda benim bosta 50 falan cs bi giriyorum direk 80 derece sabit düşmüyor assa kapalı kasa oldugu icinmi bilmiyom
Gtx970

Evet fan hızını yükselttiğimde fanlar çalışıyor ondan yana bir problem yok neden böyle olduğunu anlamadım birden oldu.

Malware bytes ile virüs taraması yapar mısın internette crackli bulabilirsin. Ayrıca görev yöneticisinden işlemlere bakar mısın herhangi bir uygulama ne kadar çok işlem gücü harcıyor gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı