RTX 2060S Dead by Daylight Ani FPS Düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Chomusuke

Kilopat
Merhabalar, sadece Dead by Daylight oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Neredeyse her türlü ayarı denedim, oyunu kaldırıp kurdum ama hiçbir şekilde düzelmedi.

Sistem:
  • G.Skill 16 GB 2x8 Trident Z 3200MHz
  • AMD Ryzen 3600X
  • MSI B450-A PRO Max
  • Corsair CX550F 550W 80+ PSU
  • MSI RTX 2060 Super Gaming X Ekran Kartı

Merhabalar, sadece Dead by Daylight oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Neredeyse her türlü ayarı denedim, oyunu kaldırıp kurdum ama hiçbir şekilde düzelmedi.

Sistem:
  • G.Skill 16 GB 2x8 Trident Z 3200MHz
  • AMD Ryzen 3600X
  • MSI B450-A PRO Max
  • Corsair CX550F 550W 80+ PSU
  • MSI RTX 2060 Super Gaming X Ekran Kartı
Psu yetersiz gibime geldi. Isınma sorunları olabilir.

Sistem:
  • G.Skill 16 GB 2x8 Trident Z 3200MHz.
  • AMD Ryzen 3600X.
  • MSI B450-A PRO Max.
  • Corsair CX550F 550W 80+ PSU.
  • MSI RTX 2060 Super Gaming X ekran kartı.

Oyunu kaç pikselde oynuyorsunuz? Peki başka oyunlarda bu durumu yaşadınız mı? Anladığım kadarıyla O.C'li değil değil mi işlemciniz PSU yetersizliği siteminiz de bir ihtimal o durumda yapabilir. Ayriyeten sıcaklık değerleri neler ekran kartı ve işlemciniz yazarsınız daha iyi bir yardımım dokunabilir.

Oyun önceliği "yüksek" olarak mı ayarlı?
Evet.

Oyunu kaç pikselde oynuyorsunuz? Peki başka oyunlarda bu durumu yaşadınız mı? Anladığım kadarıyla O.C'li değil değil mi

1920x1080p'de oynuyorum. Başka hiçbir oyunda bu tarz bir FPS drop yaşanmıyor. Evet, O.C yapılmadı hiçbir donanıma.

Ayriyeten sıcaklık değerleri neler ekran kartı ve işlemciniz yazarsınız daha iyi bir yardımım dokunabilir.

Oyundayken 66 derece civarı boşta da 37-40 derece civarı.

Evet.

1920x1080P'de oynuyorum. Başka hiçbir oyunda bu tarz bir FPS düşmesi yaşanmıyor. Evet, O.C yapılmadı hiçbir donanıma.

Oyundayken 66 derece civarı boşta da 37-40 derece civarı.

Birazcık araştırdım internette oyundan kaynaklı olduğunu söyledir sanırım blight diye bir canavar mı ne varmış o geldiğinden beri (veya o çıktığında tam çeviremedim) bu droplar yaşanıyormuş tamamen oyunsal dostum PC ile ilgili değil sıcaklık değerlerin her şeyinde normal yani.

Birazcık araştırdım internette oyundan kaynaklı olduğunu söyledir sanırım blight diye bir canavar mı ne varmış o geldiğinden beri (veya o çıktığında tam çeviremedim) bu droplar yaşanıyormuş tamamen oyunsal dostum PC ile ilgili değil sıcaklık değerlerin her şeyinde normal yani.

Alakasız, ben hiçbir sorun yaşamıyorum. Blight'li veya Blight'sız.

FPS kilidini açtın mı?

Son düzenleme:
Alakasız, ben hiçbir sorun yaşamıyorum. Blight'li veya Blight'sız.

Eğer öyle değilse aynı sisteme mi? sahipsin arkadaşla merak ettim çok emin konuştun da, donanımsal olarak ekran kartı veya işlemci farklılıklarında ötürü bir durum yaşanabilir PSU dandikliğinden veya PSU'nun artık kendini yemesi sebebiyetinden olabilir yüklendi yerdeki sorundan olabilir fakat tek bu oyunda yapıyorsa oyundan dolayıdır diye düşünüyorum. Sıcaklık değerleri olsun sistem olsun 4K da açar yani oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı