RTX 2060S sistem toplama

thor92

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlari ben kendimce şöyle bir sistem toplamak istiyorum:
  • Ekran kartı = RTX 2060 Super
  • İşlemci = Intel Core i5 10400F
  • RAM = corsairVengeance LPX DDR4 16 GB
  • Anakart = MSI Z490-A Pro SOKET1200DDR4
  • Depolama = Samsung970 EvoPlus NVMe M.2 SSD 1TB (3500MB/3300MB)
  • Güç kaynak = High Power Süper GD+series 850W 80+Gold
Ama pek sistemlerden anlayan biri değilim ve bunları da sağ sola sorarak yazdım. Aralarında uyumsuz parça var mı? Ve 1440p olarak da oyanayabilir miyim?
Kaç FPS alırım uygunsa?

2060 super mining yapmıyorsanız çok gereksiz kart. Yapıyorsanızda gereksiz 3060Ti aynı fiyata nerdeyse.

Oyun için düşünceniz var sanırsam. Orada da 3K daha uyguna rx 6600xt gibi bir seçenek var.
İşlemciyi 11400F yapın.

2060 super mining yapmıyorsanız çok gereksiz kart. Yapıyorsanızda gereksiz 3060Ti aynı fiyata nerdeyse.

Oyun için düşünceniz var sanırsam. Orada da 3K daha uyguna rx 6600xt gibi bir seçenek var.
İşlemciyi 11400F yapın.
Evet oyun için toplama niyetim var 2060 super mining yapmıyorsanız demişsiniz hocam bu kısmı tam anlayamadım bu arada çalışmam dan dolayı geç yazabilirim cevap için sağolun

Konu aç.
Arkadaşlari ben kendimce şöyle bir sistem toplamak istiyorum:
  • Ekran kartı = RTX 2060 Super
  • İşlemci = Intel Core i5 10400F
  • RAM = corsairVengeance LPX DDR4 16 GB
  • Anakart = MSI Z490-A Pro SOKET1200DDR4
  • Depolama = Samsung970 EvoPlus NVMe M.2 SSD 1TB (3500MB/3300MB)
  • Güç kaynak = High Power Süper GD+series 850W 80+Gold
Ama pek sistemlerden anlayan biri değilim ve bunları da sağ sola sorarak yazdım. Aralarında uyumsuz parça var mı? Ve 1440p olarak da oyanayabilir miyim?
Kaç FPS alırım uygunsa?
Ayrıca 2060S pek gerekli değil. 3060Ti ile aynı fiyatta. PSU gereksiz güçlü. Anakart da bir tık israf. Yani o işlemciye o anakart pek mantıklı gelmedi bana. Anakart B460 olsa da olur. Ama size tavsiyem ASRock B560 ile i5 11400F alman.
Mining bticoin madenciği.
Büyük ihtimale de uğraşmasın bir kartlada bu devirde kazandırmaz zaten.
Hocam BTC kazılamıyor. Henüz BTC kazabilecek bir kart yok. Ethereumdan bahsediyor.
he anladım saol peki bu şekilde toplamış olsam uyumsuzluk dar boğaz veya herhangi bi problem olurmu bana
Olmaz ama PSU gereksiz israf olur gibi.

Arkadaş büyük ihtimale olayı bilmiyordu Bitcoin'i duymama ihtimali de neredeyse olmadığı için genel tanım yaptım en azından bir fikir canlansın diye.

Yine de sağ ol bir başkası için uyarı olur.

Aynn kardeşim bilmiyordum ama Bitcoin'den haberim var. Beni bilgilendiren herkese teşekkür ederim. Sayenizde rahatladım.

Konu aç.

Ayrıca 2060S pek gerekli değil. 3060 Ti ile aynı fiyatta. PSU gereksiz güçlü. Anakart da bir tık israf. Yani o işlemciye o anakart pek mantıklı gelmedi bana. Anakart B460 olsa da olur. Ama size tavsiyem ASRock B560 ile i5 11400F alman.

Hocam BTC kazılamıyor. Henüz BTC kazabilecek bir kart yok. Ethereum'dan bahsediyor.

Olmaz ama PSU gereksiz israf olur gibi.

Cevaplar için teşekkür ederim hocam. Peki bu kendi yazdığım sistemle sizin önerdiğiniz sistemle kaç FPS alırım sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynn kardeşim bilmiyordum ama Bitcoin'den haberim var. Beni bilgilendiren herkese teşekkür ederim. Sayenizde rahatladım.

Cevaplar için teşekkür ederim hocam. Peki bu kendi yazdığım sistemle sizin önerdiğiniz sistemle kaç FPS alırım sizce?
Tam net bir şey söyleyemem. 3060Ti daha yüksek performanslı. Ama sizin sistem de iyidir. Sadece PSU'dan ve anakart'tan kısılıp daha güzel bir şeyler alınabilirmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı