RTX 2060S ve R5 3600X Valorant düşük FPS

cagataay

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı aldığım zamandan beri Valorant oynarken hep düşük FPS alıyorum.
YouTube'dan bir sürü test videolarına baktım hepsinden düşük FPS alıyorum. Anlam veremedim.
Bazen fight esnasında 135 FPS'lere kadar düşüyorum.
Forumda birçok kez konu oluşturdum fakat yine bir çözüm bulamadım.
Bilgisayarı İtopya'ya gönderdim bir sorun yok dediler ama sorun olduğunu düşünüyorum.
Valorant optimizasyon açısından kötü bir oyun evet buna katılıyorum fakat
neden benim sistemimden düşük sisteme sahip oyuncular benden yüksek FPS alıyorlar.
Ekran kartımı GeForce Experience üzerinden güncelliyorum şu an son sürümü güncel.
PSU kablosundan mı, fandan mı tam olarak konuya hakim değilim ama elektrik sesi geliyor (cızırtılı gibi) kulağımı dikkatli verdiğim zaman o sesi duyuyorum.
Acaba PSU'da bir sıkıntı var da ondan dolayı mı düşük FPS alıyorum inanın bilmiyorum.
Biraz uzun yazdım, kusura bakmayın.
Zamanınızı çaldığım için özür dilerim.
İyi forumlar.

Sistem bileşenlerim;

AMD Ryzen 5 3600X.
Gigabyte GeForce RTX 2060 (super)
G.Skill 2x8 16 GB RAM 3200 MHz DDR4.
Gigabyte B450M S2H 3600 MHz (OC)
Kioxia Exceria 480 GB SATA 3.0 2.5 inc SSD.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    98,2 KB · Görüntüleme: 68
  • 3.png
    3.png
    484,1 KB · Görüntüleme: 58
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 61
Son düzenleme:
Neden benim sistemimden düşük sisteme sahip oyuncular benden yüksek FPS alıyorlar.

Bugün testini yapmıştım ben de bilmiyorum. Sistemin de güzel görünüyor ayarları yükseltince değişiyor mu? @RegoslaX dediği gibi yüksek sıcaklık varsa thermal throttle yapabilir. SSD çok iyi değil desem rekabetçi bir oyun ve oyun esnasında pek bir dosya okuyup yazdığını bile sanmıyorum.

Hocam sürücüleri güncelleyin.
Temizlik yapın.
Sıcaklıkları kontrol edin.
Problem yoksa PC'de sıkıntı yoktur.
Valorant zaten optimizasyonu kötü olan bir oyun.

Bugün testini yapmıştım ben de bilmiyorum. Sistemin de güzel görünüyor ayarları yükseltince değişiyor mu? @RegoslaX dediği gibi yüksek sıcaklık varsa thermal throttle yapabilir. SSD çok iyi değil desem rekabetçi bir oyun ve oyun esnasında pek bir dosya okuyup yazdığını bile sanmıyorum.

Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım SSD kronik sorunlu hocam kafasına göre disk %100'ler de dolaştığı olabiliyor.

bu arada videonu izledim hemen hemen aynı fps değerlerini görüyoruz.

Sıcaklık değerlerine hiç bakmadım SSD kronik sorunlu hocam kafasına göre disk %100'ler de dolaştığı olabiliyor.

Bu arada videonu izledim hemen hemen aynı fps değerlerini görüyoruz.

Aynı değerleri görüyorsak bence bir sorun yok. 3300X ve 3600X'in tekli çekirdek güçleri çok yakın rekabetçilerde de onların ekran kartlarından çıkarabildiği FPS önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı