RTX 2060S'li sistem kapanıyor

sartuos

Hectopat
Merhaba, 2020 yılında topladığım masaüstü bilgisayarım önceden az olan bir hata şu an sıklıkla yapmakta.

Hata:
1- bilgisayara veya masaya temas edince bilgisayar monitör ile bağlantıyı kesiyor ve kasada ki fanlar çok hızlı bir şekilde dönmeye başlıyor.

2- sadece temas halinde değil bazen oyunlarda aynı sorun yine oluyor veya oyunda olmadığım halde yine aynı sorun oluşuyor.

Yani kısacası bilgisayarım bir şekilde monitör ile bağlantısı kesiliyor kasadaki fanlar son hız çalışıyor reset atarak kendine geliyor ve sonra yine aynı sorun devam ediyor.

Bilgisayar önemli parçaları;

Anakart: MSI B460M Pro soket 1200 DDR42933 VGA DVI HDMI M.2 USB 3.2 mATX.

İşlemci: İ5 10400F

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8 GB GDDR6 256bit DX12.

SSD: Samsung 970 EVO MZ-V7E500bw 500GB 3400/2300MB/s NVMe M.2 SSD disk

PSU: Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze 2X aktif PFC 120 mm.

RAM: 2 adet G.Skill Ripjaws V 8 GB 3200MHz DDR4 CL16 RAM.

Önemli bilgi: Arızalı olmayan RAM ile denedim ve aynı sorun yine oldu. Yani kısacası RAM'lerimde arıza yok.

Son düzenleme:
FPS düşüşü farklı bir durumdan dolayıdır. Eğer sorun çözülmüşse PSU'yu değiştirin hocam.

FPS düşüşü farklı bir durumdan dolayıdır. Eğer sorun çözülmüşse PSU'yu değiştirin hocam.
FPS düşüşü RAM'den dolayıymış. Şuan herhangi bir kapanma yok ama şöyle bir şey fark ettim.
Benim sıkıntı yaşadığım PSU'da şu soketten bir tane kablo yukarı-aşağı doğru oynuyor. İçindeki demir kısmı hareket ediyor.
1699292814238.png

Artı şöyle bir not eklemek istiyorum. Görüntü gittikten sonra sesler gitmiyor, discord üzerinden arkadaşlarıma sesim gidiyor, onlarında sesi bana geliyor ama hemen hemen 30sn falan bu olay gerçekleşiyor.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim fakat 2-3 gün içerisinde emin olmadan sorunu çözdüm diyemeyeceğim çünkü kasayı komple söküp takmıştım ve 1-2 ay sıkıntısız sorunsuz çalıştı şimdi yine böyle olabilir.

Geri
Yukarı