RTX 2070 8000-9000 TL arası sistem toplama

Tugaysenturk

Hectopat
Bilgim dahilinde şöyle bir sistem toplamayı düşünüyorum amazondan seçtiğim ürünler için yurt dışından getirtme olasılığım söz konusu fakat her ihtimale karşı depozito,vergi fiyatlarını da ekleyerek hesaplayacağım. Bu hali ile sistem 8500 civarı tutuyor, konu hakkında bilgisi olan kişilerden yorum almak isterim. Değiştirmem gereken veya sistemde fazla gördüğünüz parçalar var ise belirtirseniz sevinirim.

I5 8600K + 16gb 3000MHz Ram
RTX 2070
Msi Z370-A Pro Anakart
650W PSU
Kasa
İşlemci Soğutucu
HDD
Benq 24'' XL2411 144hz Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci değiştirmen gerek. Ryzen 2600 / 2700 alman daha iyi olucaktır. İşlemci değişikliğinden dolayı ana kartı da değiştirmen gerekmekte.
tam tersine arkadaş oyun oynayacaksa intel daha mantıklı sağlıklı bir OC ile kaliteli bir oyun deneyimi yaratır.
Oyun odaklı olduğu için overclock imkanı olan bir intel işlemci daha mantıklı olur diye düşündüm.

Yüksek fps almak istediğimden Full Hd monitör tercih ettim incelemelere göre rtx teknolojisiyle birlikte 2070 ile BFV oyununda 1080p'de 60fps anca alıyor.Ama aksine sorun çıkartacaksa tabi ki yüksek 2k 144hz tercih ederim.

Anakart ve kasa hakkında pek bi bilgim olmadığından onları sizden öneri alırım diye hazır sistemlerden seçtim.Başka neyden kısmışım söylerseniz öneriye açığım.

SSD ekleyeceğim Önerdiğiniz bir ssd var mı ?
HDD kaldırıp Samsung 860 QVO 1TB modelini eklemenizi tavsiye ederim. Hem yeni bir SSD yemde 320TB yazma ömrğ var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı