RTX 2070 Alınır mı?

Hammqq

Hectopat
Şimdi ben RTX 2070 almayı düşünüyorum lakin net Türkiye fiyatı belli değil. Sizce GTX 1080 ile arasında pek fark var mı? Yani almaya gerek var mı çünkü 6000 TL'den çıkış yaparsa 1080 4000 TL 4-5 FPS için 2000 TL vermeye değmez.

RTX 2080 ve RTX 2080 Ti testlerini izledikten sonra benim tahminime göre RTX 2070 GTX 1080 ile eşdeğer bir performansa sahip olacak veya %5-10 civarı geçecek gibi duruyor. Pek fark olacağını düşünmüyorum, eğer testler yanlış değilse. Arada 2000 TL fark varsa GTX 1080 almanızı öneririm.

GTX 1080’den performans açısından daha iyi olacağını düşünüyorum. Fiyat olarak tahminen 4K - 5K arası olur büyük ihtimal. Bana kalırsa alınır. Ama bunlar sadece benim düşüncelerim.

Eğer para verebilecek durumdaysanız, 1000-500 TL değer bence en fazla RTX için. Hem de güncel bir kartınız olacak. Ama bütçeniz kısıtlı ise boş verin, 1080 alın derim.

Bence 1070Ti veya 1080 düşün derim . RTX ler ilk çıkan sürümler gidip para verilmez bence ilk çıkan sürümlere . Bkz : GeForce GTX TITAN | Specifications | GeForce
Çok güçlü bir karttı zamanına göre DX11 in ve yeni mirari'den dolayı TDP değerlerinin çok yüksek kalması kartı çöp etti. Herkes o kadar para bayılıp kısa bir süre sonra yeni teknoloji ile gelen yeni şeyleri farkedince hop yeni kart çıkarttılar . Bence kaderleri buna yakındır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı