RTX 2070 CPU Önerisi

aliozdemir.ig

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
Elimde Zotac AMP EXTREME 3 fanlı RTX 2070 var. Full HD ve 2K oyun yayıncılığı için F/P CPU önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
2K için fazla iyi bir işlemci olması gerekmez ama FHD için illa yüksek bir işlemci olması lazım. Çünkü çözünürlük düştükçe işlemciye binen yük artıyor.

Nvidia ile Obs en son sürümlerinde birbirlerine destek vermişler. Obs ile yayın yaparken yüksek kalitede, az yer kaplayarak düşük upload oranı isteyen ve işlemciden yükü alan bir destekmiş. Youtube'da veya nette inceleme ve karşılaştırma testlerine bakmak lazım tabiki.
Full hd oyun ve yayın düşününce çok çekirdek, yüksek frekans ve sanal izlek kriterlerinden üçünü de sağlaması gerek.
Ucuz seçenek ama yüksek fps oranı düşük Ryzen 7 2700x aklıma geliyor. İkinci ucuz seçenek 8700k, iki çekirdek az ama sanal izlekli. En pahalı ama rakipsiz ve tüm kriterlerde en iyisi 9900k
Nvidia ve Obs işbirliği işlemcileri gerçekten rahatlatıyorsa full hd oyunda yüksek fps için 8600k veya 9600k çok iyi iş çıkarır.

Nvidia ile Obs en son sürümlerinde birbirlerine destek vermişler. Obs ile yayın yaparken yüksek kalitede, az yer kaplayarak düşük upload oranı isteyen ve işlemciden yükü alan bir destekmiş. Youtube'da veya nette inceleme ve karşılaştırma testlerine bakmak lazım tabiki.
Full hd oyun ve yayın düşününce çok çekirdek, yüksek frekans ve sanal izlek kriterlerinden üçünü de sağlaması gerek.
Ucuz seçenek ama yüksek fps oranı düşük Ryzen 7 2700x aklıma geliyor. İkinci ucuz seçenek 8700k, iki çekirdek az ama sanal izlekli. En pahalı ama rakipsiz ve tüm kriterlerde en iyisi 9900k
Nvidia ve Obs işbirliği işlemcileri gerçekten rahatlatıyorsa full hd oyunda yüksek fps için 8600k veya 9600k çok iyi iş çıkarır.
intel düşünmüyorum kişisel sebeplerim yüzünden intel beni çok üzdü, hep üzdü, her nesle anakart, Soket updatei artı 1000 lira demek, iyi bir anakart her zaman tercihim o yüzden, şimdi bi x470 Aorus ultra gaming alsam am4 Soket, 3700x i çalıştıracak o yüzden kafam rahat olacak, 3700x için tray hali 2100, soğutuculu hali 2500 olur diyorlar benim için ideal işlemciye giden paraya acımam hele de f/p olan ryzen 7 serisine.

Olur elbette. 3700X'in vergi dahil fiyatı 1480 TL. Satıcılar ne kadar ekler bilmiyorum. Yine de 2000 TL altında kalır diye düşünüyorum. Ayrıca daha performanslarını bilmiyoruz. Umarım tek çekirdek performansını geliştirmişlerdir.
Ben 329 USA doları (501 Singapur doları) olacak diye duydum, yaklaşık 1750 lira oda vergiyle 2400 olur ülkemizde ama değer mi değer :D azıcık daha sabredeceğim ozaman

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı