RTX 2070 DisplayPort to HDMI Dönüştürücü İle Görüntü Alamama

metehandurukan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Gigabyte RTX 2070 Windforce ekran kartım var. Dün akşam ekonomik nedenlerden dolayı HDMI ve VGA girişli bir monitör aldım. Fakat ekran kartının üstünde 1 tane HDMI var ve diğer ekranımı ona takıyorum. İkinci monitör için aldığım DisplayPort to HDMI kablosunu takıyorum. Ekran sadece bilgisayarı açtığımda Boot ederken görüntü veriyor. Yani anakartın logo geliyor Windows başlatılıyor diyor fakat Windows başladığında sinyal kesiliyor tamamen. Kabloda veya monitördemi sıkıntı var diye Vatan'a götürdüm. Vatan'da kabloyu değiştirdik (ilk kablo çalışıyordu orada denemiştim. ) İkinci kabloyu kendi monitörümde denedim ve çalıştı. Denediğim bilgisayarda 1050 Ti vardı mağazada. DisplayPort ucunu bilgisayara HDMI tarafını monitöre taktık ve 1050 Ti'da çalıştı. Hatta başka bir monitör daha bağladık çift monitör çalışıyor mu diye? Çalıştı. İnternette ecnebi forumlara baktım bazıları da aynı sorunu yaşamış fakat kimse çözüm söylememiş düzgünce. Ekran kartının sürücüsü son sürüm. Kablo başka ekran kartı + benim monitörüm ve başka ekran kartı + başka monitörde çalışıyor. Gerçekten çaresiz kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meraba sizin sorununuzun cevabını biliyorum
Yapmaniz gereken displayport to dvi çevirici almak
Displayport ucunu ekran kartına takın ceviricinin dvi tarafina dvi to hdml kablo takın sorunununuz duzelicek

Yeni konular

Geri
Yukarı