RTX 2070 FPS Değerleri Normal Mi?

EpicUp

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, sistemi yeni topladım. RTX 2070, 16 GB RAM ve Ryzen 7 2700X işlemci kullanıyorum. Rust oyununda Ultra ayarlarda işlemci kullanımı %20-40 aralığında, ekran kartı kullanımı ise %50-95 aralığında (95'e çok nadir çıkıyor) geziyor. Aldığım FPS ise 70-100 arası. Bu arada monitörüm 1080p 60 Hz. Yeterli olmadığını biliyorum ama yayın yapacağım için gelecek ay 2K monitör yerine bunun 1080p 144 Hz monitöre geçeceğim. Acaba bu sorun sadece ekran kartı bu çözünürlükte kendini tam performans kullanamadığından mı, yoksa işlemci Intel olmadığı için normal bir FPS mi? Ben 150 FPS falan bekliyordum açıkçası. Ekran kartının kendini %90 kullandığı yerlerde bile FPS fazla değişmiyor çünkü hep aynı aralıkta. Ayrıca ayarları Ultra'dan düşürdüğümde aynı yada daha düşük fps'le karşılaşıyorum.
* LoL oyununda ise 170-300 FPS arası (Ultra)
* CS:GO'da ise 190-300 FPS arası (Ultra)
Ekran kartı sıcaklığı Rust'ta 72 dereceyi, LoL ve CS:GO'da da maksimum 60 dereceyi görüyor. LoL ve CS:GO'da kullanım %60 civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın kullanımının %90'a çıktığı yerlerde de fps aynı kalıyor. Rustta mesela %70 kullanımda 88 iken %95'de de aynı kalıyor
Sabitlemeler kapalı değil mi? Söylediğiniz normal bi durum PUBG de uçaktan atlarken %95 kullanımda 46 FPS görüyorum yerdeyken %87 kullanımda 61 FPS görüyorum. Yani ekran kartı kullanımım arttı FPS de artması lazım diye bişey yok. Bunu diyebilmemiz için oyunun aynı sahnesinde farklı kullanımlara sahip olmamız lazım. Yeni nesil oyunlarda Ryzen, Intel farkını çok hissetmezsiniz dediğim gibi sıkıntı çözünürlükten kaynaklanıyor.

Rust sıkıntılı bir oyun diye duydum normaldir. 70-100 fps yi tüm ayarlar ultrada mı alıyorsunuz ?
Evet. Ayarlar low iken de aynı ama o şaşırtıcı
Sabitlemeler kapalı değil mi? Söylediğiniz normal bi durum PUBG de uçaktan atlarken %95 kullanımda 46 FPS görüyorum yerdeyken %87 kullanımda 61 FPS görüyorum. Yani ekran kartı kullanımım arttı FPS de artması lazım diye bişey yok. Bunu diyebilmemiz için oyunun aynı sahnesinde farklı kullanımlara sahip olmamız lazım. Yeni nesil oyunlarda Ryzen, Intel farkını çok hissetmezsiniz dediğim gibi sıkıntı çözünürlükten kaynaklanıyor.
Evet sabitlemeler kapalı.
1080p de kullanmanız ile alakalı. 2K monitörünüz geldiğinde sorundan kurtulmuş olursunuz.
Sıcaklıklar normal mi ? Bazıları 70 derece çok fazla değiştir ekran kartını dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyte ın ısınma sorunlu bi RTX serisi vardı senin ürününün markası ne bilmiyorum. 70 derece yük altında ise çok değil ama az da değil. Fanlar verimli çalışmıyor olabilir Afterburner ya da kendi yazılımı üzerinden fan hızlarını kontrol edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı