RTX 2070 Furmark Sonuçları

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartına FurMark stres testi yaptım. Sonuçlarda bir anormallik var mı? Kart maksimum 66 dereceyi gördü.

furmark 3.png

Sorun yaşadığım oyunlar Witcher 3, Rust, Metro Exodus, bazen ETS2, PUBG sorunsuz oyunlar ise R6, COD MW, BF1, GTA 5. Takılma olduğu sırada GPU kullanımım anlık olarak düşüyor.
GTA 5 bende de sorunlu arada böyle titrek Ismail gibi, tabi siz bilirsini yollayın kafanız rahat etsin.

GTA 5 bende de sorunlu arada böyle titrek Ismail gibi, tabi siz bilirsini yollayın kafanız rahat etsin.
Keşke servise gidip gelince düzeleceğini bilsem ama bu sorunu yaşayan çoğu arkadaş servisle veya başka türlü çözüme ulaşamamış. Yani Allah'ın cezası bir stutter sorunu yaşıyorum.

Keşke servise gidip gelince düzeleceğini bilsem ama bu sorunu yaşayan çoğu arkadaş servisle veya başka türlü çözüme ulaşamamış. Yani Allah'ın cezası bir stutter sorunu yaşıyorum.
Güncel BIOS, chipset ve diğer sürücüleri yükleyip deneyin. Yollayın ekran kartıyla alakalı bir durumsa cozulur.

Yaşadığınız sorunu biraz açabilir misiniz ? Herhalde benim sorunum sizinkinden farklı bende Fps monitörümün Hz oranının altına düşmesi ile kasma problemi başlıyor monitörü 75 Hz'den 60 Hz çeksem daha da beter oluyor.

Yaşadığınız sorunu biraz açabilir misiniz ? Herhalde benim sorunum sizinkinden farklı bende Fps monitörümün Hz oranının altına düşmesi ile kasma problemi başlıyor monitörü 75 Hz'den 60 Hz çeksem daha da beter oluyor.
Şöyle anlatayım; Mesela sabit %98-99 GPU kullanımı gerektiren oyunlarda birden GPU kullanımı %90-80 lere düşerek hemen geri %98-99 oluyor. Bu düşme esnasında da oyunlarda saliselik bir takılma oluyor. Ama değişken GPU kullanımı gerektiren oyunlarda böyle bir problem olmuyor.

Şöyle anlatayım; Mesela sabit %98-99 GPU kullanımı gerektiren oyunlarda birden GPU kullanımı %90-80 lere düşerek hemen geri %98-99 oluyor. Bu düşme esnasında da oyunlarda saliselik bir takılma oluyor. Ama değişken GPU kullanımı gerektiren oyunlarda böyle bir problem olmuyor.
Farklı güçlü ve stabil bilgisayarı olan arkadaşında dene ekran kartını istersen.

Şuna bakar mısınız ?

Farklı güçlü ve stabil bilgisayarı olan arkadaşında dene ekran kartını istersen.
Güçlü sistemi olan arkadaşım varda açıkçası insanlara çokta minnet etmek istemiyorum. Çünkü sıkıntılı parçayı takınca kendi bilgisayarlarıda bozulacak sanan insanlar var. Kimseyle uğraşmadan servise veririm daha iyi.
Şuna bakar mısınız ?
Eve gidince bakacağım. Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı