RTX 2070 Furmark Sonuçları

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartına FurMark stres testi yaptım. Sonuçlarda bir anormallik var mı? Kart maksimum 66 dereceyi gördü.

furmark 3.png

Düşünmen yeter hocam, çok teşekkür ederim. Artık işimiz servise kaldı.
Selamun Aleyküm hocam. Yaşadığın problemin aynısı bende de var hatta benim konumun altına da yazmışsın önceden. Ne oldu, son durum nedir acaba servise yolladın mı? Beni de bilgilendirir misin bu konu hakkında,sorunun kesin olarak ekran kartında olduğunu mu düşünüyorsun? Teşekkürler :)
Ha bu arada ssd'nin markası nedir acaba?
Bir sorum daha var: Bu yaptığın Furmark testinde benchmark mı yaptın yoksa stress test mi?

Benim konularım bakabilirsin senin de dediğin gibi bende de gpu kullanımı anlık olarak %10 - %15 oranında düşüşler yaşıyorum ve fps drop oluyor. Bu arada oyunlarda texture flickering problemim var. Bir de benim de furmark test sonuçları düşük gelmişti 1080p 8xmsaa test yapmıştım (Benchmark) ortalama 66 fps almıştım buyur bakabilirsin:

Son düzenleme:
Dostum öncelikle hala bir çözüm bulabilmiş değilim. Ekran kartını servise verdim ve sonucunu bekliyorum. SSD'im SanDisk. Furmak'ta yanlış hatırlamıyorsam stres testi yapmıştım. 8x MSAA açıkken bende 60-70 fps arası almıştım sanırım. MSAA'yı kapatınca ise 160 fps vermişti. Bakalım servisten ne çıkacak?

Dostum öncelikle hala bir çözüm bulabilmiş değilim. Ekran kartını servise verdim ve sonucunu bekliyorum. SSD'im SanDisk. Furmak'ta yanlış hatırlamıyorsam stres testi yapmıştım. 8x MSAA açıkken bende 60-70 fps arası almıştım sanırım. MSAA'yı kapatınca ise 160 fps vermişti. Bakalım servisten ne çıkacak?
Hayırlısı olsun bro ya İnşAllah sorunumuzun çözümünü bulabiliriz. Ekran kartında bir sıkıntı çıkmaması dileğiyle :D Allah'a emanet. Lütfen bilgilendirmeyi unutma :)

Teşekkür ederim. Benim istediğim aslında sorun çıkması yani en azından bir şeylerde sorun çıksın ki giderebilelim. Çünkü başka türlü bir sonuca varılmıyor. Bir problem var ama bozuk parça yok. Canıma tak etmiş durumda diyebilirim. Umarım en kısa zamanda hepimiz çözümü bulabiliriz. Sonuca göre bilgilendirme yapacağım.

Teşekkür ederim. Benim istediğim aslında sorun çıkması yani en azından bir şeylerde sorun çıksın ki giderebilelim. Çünkü başka türlü bir sonuca varılmıyor. Bir problem var ama bozuk parça yok. Canıma tak etmiş durumda diyebilirim. Umarım en kısa zamanda hepimiz çözümü bulabiliriz. Sonuca göre bilgilendirme yapacağım.
Haklısın :D

Yani öyle bir duruma getirdi ki diyorum lütfen bozuk çıksın ve sorun bundan kaynaklanıyor olsun ki ya değişim ya tamirle halledeyim olayı. 😀 😀
Ama şöyle bir durum var seni bulduğuma şükrediyorum çünkü fps drop yaşayan evet birçok kişi var ama hiç gpu kullanımım düşüyor ve fps drop yaşıyorum diyen görmedim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı