RTX 2070 GPU'da verim arttırmak için ne yapılmalı?

goldweb

Hectopat
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Aşağıya fotoğrafını da koyacağım ancak sorum şu şekilde;

GPU %60-%80 arasında olduğu için PUBG'de istediğim performansı alamıyorum. Başka oyun oynamadığım için diğer oyunlarda nasıl olur bilmiyorum. Ekran performansının tam performanslı çalışması için ne yapmam gerekiyor? PUBG'de bütün ayarlar Full'de oynuyorum. Benim aklıma sadece RAM'in tek kanal olması geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: NVIDIA ayarları yüksek performansta, Turbo mod açık, hız aşırtma açık.

Acer Predator Helios 300 işlemci: i7-10750H, RTX 2070 MAX-Q, 16 GB tek kanal.

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    980,1 KB · Görüntüleme: 86
Çözünürlük artırır mısınız? Eğer monitör desteklemiyorsa dsr ile artırın.

Yapacağınız bir şey yok. PUBG oynuyorsunuz, yer yer düşük FPS alabilirsiniz. Sadece ikinci bir RAM alırsanız, yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi istediğiniz FPS'lere biraz daha yaklaşmış olursunuz. Ama öyle 20-30 FPS'lik bir artış beklemeyin.

Sorunum fps değil aslında neden ekran kartı tam performans çalışmıyor? %60-70 ini kullanıyor oyunla alakalı mı ram ile mi alakalı yoksa bir ayarı mı var onu soruyorum

Sorun hiçbir şeyle alakalı değil. Neye göre ayarlanıyor bilmiyorum ama çoğu oyunda 100 FPS'leri görünce işlemci darboğaz yapmasa bile ekran kartı kullanımını düşürüyor. Yüksek FPS'lere çıkınca bunu yaşıyorum. Eğer kullanımı artırmak isterseniz DSR ayarını açıp çözünürlüğü 2K yapın. Hem görüntü güzelleşir hem de daha fazla FPS alırsınız.

Sorunum fps değil aslında neden ekran kartı tam performans çalışmıyor? %60-70 ini kullanıyor oyunla alakalı mı ram ile mi alakalı yoksa bir ayarı mı var onu soruyorum
Aynı problemden bende müzdaripim. Lakin sizden bir şey isteyeceğim. Afterburner da GPU'nin kullanım miktarını da açıp oyunada görüntüyü paylaşır mısınız ?
Bendeki olay oyunlarda GPU2 yani onboard ekran kartını yüzde olarak bir miktar kullanıyor. Fakat HDMI kabloyla harici monitörde kullanınca GPU2 %0 kullanıyor ve fps değerim artıyor. Bunu laptopun kendi ekranında sağlamaya çalışıyorum günlerdir. Belki de sizin sorununuz da öyledir . Konumun linki;

Discord ekleyebilirsiniz goldweb#3907
Aynı problemden bende müzdaripim. Lakin sizden bir şey isteyeceğim. Afterburner da GPU'nin kullanım miktarını da açıp oyunada görüntüyü paylaşır mısınız ?
Bendeki olay oyunlarda GPU2 yani onboard ekran kartını yüzde olarak bir miktar kullanıyor. Fakat HDMI kabloyla harici monitörde kullanınca GPU2 %0 kullanıyor ve fps değerim artıyor. Bunu laptopun kendi ekranında sağlamaya çalışıyorum günlerdir. Belki de sizin sorununuz da öyledir . Konumun linki;

Aynı problemi yaşıyoruz yalnız değilsiniz ben henüz çözüm bulamadım

B
Merhaba arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. Aşağıya fotoğrafını da koyacağım ancak sorum şu şekilde;

GPU %60-%80 arasında olduğu için PUBG'de istediğim performansı alamıyorum. Başka oyun oynamadığım için diğer oyunlarda nasıl olur bilmiyorum. Ekran performansının tam performanslı çalışması için ne yapmam gerekiyor? PUBG'de bütün ayarlar Full'de oynuyorum. Benim aklıma sadece RAM'in tek kanal olması geliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Not: NVIDIA ayarları yüksek performansta, Turbo mod açık, hız aşırtma açık.

Acer Predator Helios 300 işlemci: i7-10750H, RTX 2070 MAX-Q, 16 GB tek kanal.
Benzer sorunu bende yaşıyorum aynı modele sahibim bir çözüm buldunuz mu

Yeni konular

Geri
Yukarı