RTX 2070 için Monitör Önerisi

Hoppala

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Webmaster
Selamlar,

Başlıkta da yer aldığı gibi 2070 için FHD ya da QHD bir monitör alacağım. Pek fazla oyun oynamamaktayım. Oyundan ziyade yabancı dizi ve film izliyorum. Oyun olarak ise BF ve ETS 2 oynamaktayım. Bütçem 2.500-2.700 olup monitör önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Sistem:
  • RTX 2070 Gaming
  • Ryzen 2600X
  • X470 Gaming Pro Carbon
Düşündüklerim:
  • 2K için: Dell S2719DGF 27" 144Hz 1ms FreeSync veya AOC AGON AG241QX 23.8" 144Hz 1ms FreeSync
  • FHD için: Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms FreeSync Curved veya BenQ XL2430 24" 1ms

Bu monitör'e bakabilirsiniz.

Bu monitör bana daha çekici geldi. Fakat bir taraftan da film ve dizi çok izlediğiniz için IPS Panele sahip bir monitör almak daha güzel olabilir. BF dışında rekabetçi bir oyun oynamadığınızdan dolayı size IPS Panelli bir monitör almanızı tavsiye ederim. Bu seçimle beraber Yenileme hızı ve Tepki süresinden feragat etmeniz gerekmekte, bununla beraber çok kaliteli bir görüntü deneyimi yaşamanız muhtemel.
Mesela:

Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Dell S2417DG modelinde muhtemelen color banding sorunu var. Revizyon sorup alayım diyorum fakat hb bu konu ile ilgili not yazmış. Aynı markanın S2719DGF modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı? MSI marka bir monitör almayı düşünmüyorum.

Ayrıca bunlar hakkında yorumunuz ne olur?

HP 27xq 27" Freesync
AOC AGON AG271QX Freesync
Samsung LC27JG50QQMXUF 27" 144Hz 4ms (Freesync yok)

Son düzenleme:
@Silinen üye: Anladım, teşekkür ederim. Fakat fiyattan dolayı 27xq 27" almayı planlıyorum. Her ikiside TN panel. Dell düşündüm fakat Dell'e revizyon için ulaşamadım, dönüşte yapmadılar. Hb bile dönüş yapmadı henüz.

Dell S2417DG veya S2719DGF modelini kullananlar bilgilendirirse çok sevinirim.

Dell S2417DG kullanıyorum. Revizyon A04. Colour banding dedikleri şey videolarda bariz olarak var. Fakat 144 hz ve G sync sorunsuz ve stabil. 2k çözünürlükte akıcı FPS oyunları için harika bir monitör. Ben çok memnunum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı