RTX 2070 İçin Monitör Önerisi

UğurKarabelli

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Daha fazla  
İyi akşamlar herkese. Uzun zamandır parça parça toplamakta olduğum kasayı bitirmiş bulunmakta, sıradaki işlem olan monitör seçimine geçmiş bulunmaktayım. Sistem özellikleri:
  • MSI ARMOR RTX 2070
  • İ5 8400
  • CORSAIR VENGEANCE LPX 2400MHZ CL14 2X8 GB
  • ASUS B360-G
  • SAMSUN EVO 970 250 GB
Bu sisteme düşündüğüm monitör özellikleri:
  • 1080P
  • 144 HZ
  • VA PANEL
  • 1 MS
  • G-SYNC
  • 24-27"
RTX 2070 için 1080p de kullanmama çok kişi karşı çıkacak ama amacım ultra grafiklerde 144 hz stabil kalmakta. Ekran kartı zaten buna müsait. Epey araştırdım ama yukarda verdiğim özelliklerde bulamadım. Varsa eğer bu özellikleri taşıyan bir monitör önerilerinizi bu post altında rica ediyorum. Artık bulduk bulduk, bulamazsak eğer FreeSync'a gelen G-Sync desteğini sıkıntısız şekilde çalıştırabilen bu özelliklerde monitör tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bütçemiz 3000-3500 TL.

1500 lira civarı bulunabilen Gsync implementasyonu başarılı olan bir monitör. Ne yazık ki TN panel.

Bende de i5 8400 GTX 1080 bir sistem var, benzer güçlerde sistemlerimiz, bu monitör cuk oturdu sistemime, çok memnunum.

Fakat bütçe 3000 olduğuna göre, çok daha yüksek belki de 1440p modeller bulunabilir. Onların önerilerini o monitörlere dair yetkinliği olan arkadaşlara bırakıyorum. :)

Hocam bugün bende 2070 sistem topladım bende monitör arıyorum ve seninle bütçemiz aynı.

şu monitörü sepete attım indirim bekliyorum. Hem görsel olarak çok iyi hem senin aradığın özelliklerde + 2k. Hemde senin bütçende. Bence sende bunu bekle veya direk al :)

Ek olarak şuda var özellikleri aynı sanırım sadece öndeki ledler eksik

Hocam bugün bende 2070 sistem topladım bende monitör arıyorum ve seninle bütçemiz aynı.

şu monitörü sepete attım indirim bekliyorum. Hem görsel olarak çok iyi hem senin aradığın özelliklerde + 2k. Hemde senin bütçende. Bence sende bunu bekle veya direk al :)

Ek olarak şuda var özellikleri aynı sanırım sadece öndeki ledler eksik

Teşekkür ederim ama 2k ya geçmek için grafiklerden ödün vermem gerekiyor. Amacım benim 24" de 1080p 144 hz'e mümkün olabildiğince yaklaşmak.
Güncel.
Güncel.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı