RTX 2070 İçin PSU Tavsiyesi

Yunus Emre Dikme

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Pin sayısı, akım korumasi, elektrik kesintisi gibi teknik detaylar ve uyumu hakkında PSU tavsiyesinde bulunabilirseniz memnun olurum. Sistemi stabil beslesin, sessiz çalışsa fena olmaz.

Sistemde bulunacak parçalar:

• Intel 9700K
  • Gigabyte Z390 Aorus Pro
  • Gigabyte Aorus RTX 2070 SUPER 8 GB GDDR6 DX12
  • Gigabyte Aorus 16 GB (2X8GB) 3200MHZ DDR4 RAM (GP-AR32C16S8K2HU416R)
  • Rampage AZOR 4X120MM RGB FAN USB 3.0 MidT ATX Gaming KASA
  • SilverStone thundra TD- 02 işlemci soğutucu
  • 1 adet M.2 SSD
  • 2 adet SATA SSD

Z390 Aorus Pro ile Aorus Pro Wi-Fi arasında sadece Wi-Fi farki mi var? Bunu da merak ediyorum.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart konusunda çok bir bilgim yok ama şu PSU'yu öneririm. 750W, 80+ Gold ve Full Moduler. Sistemin harika görünüyor sadece kasayı değiştirmeni şiddetle tavsiye ederim. Everest, Rampage, İzoly vb markalardan kesinlikle uzak durunuz. Cooler Master MB520 rgb veya MB511 rgb modellerini öneririm.

Anakart konusunda çok bir bilgim yok ama şu PSU'yu öneririm. 750W, 80+ Gold ve Full Moduler. Sistemin harika görünüyor sadece kasayı değiştirmeni şiddetle tavsiye ederim. Everest, Rampage, İzoly vb markalardan kesinlikle uzak durunuz. Cooler Master MB520 rgb veya MB511 rgb modellerini öneririm.

Evet FSP markasi iyi diye biliyorum belli üreticilerdenmiş.
Bu modelin fiyatida makul görünüyor. Kasaya çok bütçe ayirmak istemediğim ve arkadaşimin tavsiyesi üzerine hava akışı iyi olduğu için bu modeli seçtim.

Benim aklima takilan kisim anakartin işlemci besleme pinleri vb. Soketleri uyumlu olurmu aldiğim PSU nun onu merak ediyorum.

Ilk kez kendim toplamayi düşünüyorum eksik kablo problemi filan yaşamak istemiyorum.

Tavsiyeni için tesekkur ederim değerlendireceğim.
Yurt dışından
+FSP Hydro G 850 Serisi 80Plus Gold 850W Full Modüler Power Supply
almaya karar verdim teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı