RTX 2070 Model Ekran Kartım Bozuldu

metflix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım ASUS ROG STRIX RTX2070 ekran kartım 4 gün sonra bozuldu. Ekran kartımı yukarıya doğru ucundan ittirdiğim zaman görüntünün geldiğini ve bıraktığım zamanda görüntünün gittiğini fark ettim, anakartım'da bulunan diğer 2 slotları'da denediğimde bir şey fark etmedi. Garanti süreci ile uğraşmamak için Cooler Master'ın dikey ekran kartı aparatını aldım. Bir hevesle ekran kartını takıp tekrar çalıştırdığımda ise aynı sorun ile karşılaştım. Garantiye gönderdim acaba değişim veya iade olur mu? Ekran kartını alalı ortalama 3. hafta olacak, ekran kartının ağırlığından dolayı bu tür sorun ile karşılaşan oldu mu daha önce? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Aparat ile denemişsiniz. Belli ki ağırlık ilk sebebimiz değil.
O yüzden sırayla;
1) Kasayı yatırarak denediniz mi? Yani ağırlık anakarta dik bir şekilde gelecek.
2) Kartı taktıkdan sonra kasa hiç bir yerden bir yere taşındı mı? Taşırken sarsılmış olma ihtimali var.
3) Bu sorulara cevabınız olumsuz ise o zaman kartta sıkıntı vardır ve servis bunu halledecektir.

İade değişim için bir yorum yapmayayım.

Bu 3 maddeden farklı şekilde anakart slot(larında) sorun olma ihtimalini değerlendirin.
Farklı bir kart ile test yapmak bunu açıklığa kavuşturabilir.

EKLEME
Güç kaynağı gibi diğer bileşenlerin özelliklerini verebilir misiniz?

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim @CrossBench. Sorularınızı sırasıyla yanıtlayayım hemen.
1) Evet kasa yatık bir pozisyon da bir sorun olmadan çalışıyor.
2) Pek hatırlamıyorum ama taşımadım olduğu yerinde duruyordu, sabah açtığım zaman açılmadı.
3) Anakartın üzerinde 3 adet slot bulunmakta hepsinde denediğim de sonuç aynı oldu fakat başka bir ekran kartı takıp denediğimde direkt olarak çalıştı herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum anakart slotlarında, sanırsam problem ekran kartının altında ki pinlerde gözle görülür bir şekilde deforme, kırılma bir şey yok umarım değişim veya iade gelir direkt olarak 2 fanlı bir ekran kartı alacağım :D

Anakart: ASUS Prime X570 PRO
Güç kaynağı: Cooler Master 750W 80+

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim @CrossBench. Sorularınızı sırasıyla yanıtlayayım hemen.
1) Evet kasa yatık bir pozisyon da bir sorun olmadan çalışıyor.
2) Pek hatırlamıyorum ama taşımadım olduğu yerinde duruyordu, sabah açtığım zaman açılmadı.
3) Anakartın üzerinde 3 adet slot bulunmakta hepsinde denediğim de sonuç aynı oldu fakat başka bir ekran kartı takıp denediğimde direkt olarak çalıştı herhangi bir problem olduğunu sanmıyorum anakart slotlarında, sanırsam problem ekran kartının altında ki pinlerde gözle görülür bir şekilde deforme, kırılma bir şey yok umarım değişim veya iade gelir direkt olarak 2 fanlı bir ekran kartı alacağım :D.

Anakart: ASUS Prime X570 PRO.
Güç kaynağı: Cooler Master 750W 80+

Servis raporunu bekliyoruz o zaman. Ağırlık olayı MSI'da oluyordu onu da bir çubuk ile hallediyordu MSI. ASUS'da böyle bir şeyin olmaması gerekliydi.

@CrossBench anladım hangi ekran kartını önerirsiniz bu fiyatlarda 2060 2070 modelleri arasında ?

Kendim 2060 Super almayı planlıyorum ama bütçeme göre super modellerinden 2070'de olabilir. Aynı model olsa bile fiyat farkları çok. MSI Gaming modellerini, yine sizin ASUS modelirini ve Asus'un çift canlı modellerini inceliyorum kendim.
Super modelden şaşmayın derim. Monitörünüz 2K ise 2070 Super muazzam olur. 2060 Super'de orta vadede harika iş çıkarır bence.

@CrossBench Tekrardan merhaba hocam değişim veya iade raporu geldi hangi ekran kartını almamı önerirsiniz msi rtx 2070 gaming x gibi 2 fanlı düşünüyorum tekrardan aynı sorun olmasın diye veya değişim mi yapmalıyım ?

@CrossBench Tekrardan merhaba hocam değişim veya iade raporu geldi hangi ekran kartını almamı önerirsiniz msi rtx 2070 gaming x gibi 2 fanlı düşünüyorum tekrardan aynı sorun olmasın diye veya değişim mi yapmalıyım ?
Hayırlı olsun.
Super modeli alın mutlaka. MSI düşünüyorsanız ekran kartı tutucuda satıyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim. Hata inceleme videolarının birinde de bunu konuşuyorlardı sanırım.

Geri
Yukarı