RTX 2070 R5 5600 sistemde 500 Watt PSU yeterli olur mu?

Samet29

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 Rtx 3060 16 Gb ram
RTX 2070 kullanıyorum. İşlemci Ryzen 5 2600. PSU 500 watt. Sorum şu ben Ryzen 5 5600'e geçmeyi düşünüyorum sizde PSU yeterli olur mu? Hiç istemiyorum yeni PSU almak. Bir de ne kadar fark olur 2600'den 5600'e geçince?

Yeterli olmaz. Çünkü diğer bilgisayar bileşenlerini de sayarsanız eğer yeterli olmayacağını zaten anlarsınız ama size bir öneri de bulunmak isterim; Corsair'in 600 veya 700 watt'lık psu'larını deneyebilirsiniz. Bunlar sizin için daha iyi olacaktır diye umuyorum.

Yeterli olmaz. Çünkü diğer bilgisayar bileşenlerini de sayarsanız eğer yeterli olmayacağını zaten anlarsınız ama size bir öneri de bulunmak isterim; Corsair'in 600 veya 700 Watt'lık PSU'larını deneyebilirsiniz. Bunlar sizin için daha iyi olacaktır diye umuyorum.

Diğer bilgisayar bileşenleri sandığınız kadar güç sarfetmiyor, kısacası yeter.

Fazladan watt PSU kullanma da zarar yoktur aksine fayda vardır.

Aksine bir yorum yapmadım. Güncel olarak kullandığı sistemdeki islemci ile yeni alacağı islemci aynı elektrigi cekiyor bu yüzden sorun olmaz dedim çünkü adam PSU değiştirmek istemiyor, PSU değiştirmek istese 2000W dahi takabilir sistem ne kadar ihtiyacı varsa o kadar cekiyor netice olarak.

Aksine bir yorum yapmadım. Güncel olarak kullandığı sistemdeki islemci ile yeni alacağı islemci aynı elektrigi cekiyor bu yüzden sorun olmaz dedim çünkü adam PSU değiştirmek istemiyor, PSU değiştirmek istese 2000W dahi takabilir sistem ne kadar ihtiyacı varsa o kadar cekiyor netice olarak.
Ben bir şey demedim ki :D hem ben bu technopat sitesini ilk defa kullanıyorum. Aksine benim bir yanlışım oldu ise eğer özür dilerim.

Geri
Yukarı