RTX 2070 sıcaklığı oyundan oyuna değişiyor

Çok bilmiş :D

Centipat
Merhabalar RTX2070 Super kullanıyorum bazı oyunlarda (Ultra grafik) 50-60C arasındayken bazın oyunlarda 75-85C arası ısı farklılıkları oluyor bunun sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar RTX2070 Super kullanıyorum bazı oyunlarda (Ultra grafik) 50-60C arasındayken bazın oyunlarda 75-85C arası ısı farklılıkları oluyor bunun sebebi ne olabilir?
Hangi oyunlarda ne kadar ısınıyor? Mesela CS:GO'da en yüksek ayarlarda, PUBG'yi en yüksek ayarlarda oynadığın zamanki kadar ısınmaz bunun gibi.

Hocam 85'i geçmediği sürece normal denebilir, zaten MSI Afterburner kurduğunda kartın MAX çıkacağı sıcaklığın 84 veya 85 olduğunu göreceksin. Yani o sıcaklığa yaklaştığı sürece frekans düşürüyor ve daha çok ısınması engellenmiş oluyor. Bunu dilersen benim yaptığım gibi 78'derecelere çekebilirsin. Güç düşürmüş olacaksın ama kaybettiğin 3-5 FPS sana 6-7 derece gibi büyük rakamlar kazandıracak :D. Ha benim tavsiyem ses problemi yaşamıyorsan bu şekilde kullanman. Bu sıcaklığın sebebi kasa hava akışı olabilir, ekran kartının soğutma tasarımı olabilir, her şey olabilir.

Ben de 2080 Super MSI Ventus XS kullanıyorum, stok haliyle max 81-82'leri görüyor. Kasa hava akışım iyi. Bu kötü bir kasada 84'ü görür diye düşünüyorum. Dediğim gibi rahatsız oluyorsanız MSI Afterburner'dan çok az güç düşürün sorun ortadan kalkıyor. Haddinden fazla OC yapılmış bu kartlara fabrikada.

Geri
Yukarı