RTX 2070 Sistem Toplama

PSU 850 Watt çok çok fazla bence 600-650 Watt işinizi görecektir. Anakartınızı da B450 Yonga seti tercih edip ekran kartını RTX 2070 Super'e çıkarabilirseniz tadından yenmez.

Kasayı pek önemsemiyorum açıkçası öyle rgb görsellik gibide hiç bir isteğim yok tek dikkat ettiğim havalandırması 3 fanlı bir model ve ucuz o yüzden bunu seçtim. Anakart için neden öyle düşünüyorsunuz acaba? X570 chipsetli anakartlar B450 den daha iyi diye biliyorum ben

RAM Hızını yanlış yazmışlar özelliklerde sanırım. Direkt onu görüp öyle söyledim. Yoksa evet, X570 daha iyi. Dark Guardian kasası şuan 450-500TL bildiğim kadarıyla ve 3+1 fanlı. Önü mesh panel, kendimde kullanıyorum ve güzel bir kasa.

PSU'dan kısabilirsiniz 600-650 watt iş görecektir.
PSU konusundada şunu düşünüyorum yıllar sonra sistemi yükseltmek istediğimde ekstra masraf yapmam tekrardan. Birde 600 650 watt gold sertifikalı bir PSU bulamadım uygun fiyata f/p olarak bana güzel göründü bu ürün
Daha iyi bir kasa seçerseniz tadından yenmez :)
HDD olarak profesyonel çalışmayacaksanız Firecuda biraz fazla gibi.
Firecuda yı oyunlar için kullanmayı düşünüyorum normal HDD lere göre daha performanslı olduğunu söylüyorlar diğer Barracuda yı ise depolama için. Malum oyun için SSD biraz fazla lüks oluyor o yüzden böyle birşey tercih ettim
Kasa 3 fan var ama ön tarafı kapalı hava almıyor.
4TB HDD yerine sadece 2TB alarak işlemci 3700X yapılabilir.
Oyun amaçlı kullanacağım için 3600x benim için yeterli o yüzden daha çok ihtiyacım olan depolama kısmına yüklendim 🙂

Son düzenleme:
Profesyonel herhangi bir uğraşım yok oyun oynamak için kullanılacak ama uzun yıllar beni idare etsin istiyorum hem depolama hemde performans açısından.
Sistem oyun için kullanılacak ise İntel işlemci alınmalı. Önerim i5-9600K.
Tabi R5 3600x de alınabilir.

Son düzenleme:
Kasa 3 fan var ama ön tarafı kapalı hava almıyor.
4TB HDD yerine sadece 2TB alarak işlemci 3700X yapılabilir.
Kasa konusundada pek bir bilgim yok açıkçası sadece 3+1 fan olduğu için tercih ettim varsa eğer tavsiye edebileceğiniz bir kasa görüşlerinizi bekliyorum tabi kasa benim en az bütçe ayırdığım kısım bunuda göz önünde bulundurursanız sevinirim.

RAM Hızını yanlış yazmışlar özelliklerde sanırım. Direkt onu görüp öyle söyledim. Yoksa evet, X570 daha iyi. Dark Guardian kasası şuan 450-500TL bildiğim kadarıyla ve 3+1 fanlı. Önü mesh panel, kendimde kullanıyorum ve güzel bir kasa.
İnceledim biraz önce kasayı güzelmiş ön havalandırmasıda benim seçtiğim kasadan daha iyi görünüyor

Sistem oyun için kullanılacak ise İntel işlemci alınmalı. Önerim i5-9600K.
Tabi R5 3600x de alınabilir.
Neden bilmiyorum ama Ryzen bana daha çekici geliyor 😄
PSU 650-700W seçip, SSHD çıkarıp, RTX 2070S Gaming X alırsan daha iyi olur.
Super fiyatı neredeyse RTX 2080 civarında ama SSHD ile edeceğim tasarrufla öyle bir yükseltme yapamıyorum malasef

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı