RTX 2070 sistemde FPS düşmesi

Donanım.
-ASUS ROG STRIX RTX 2070 O8G.
-Intel 9600K.
-Gigabyte Z390 GAMING X 4266MHz.
-Crucial 16 GB (2x8GB) Ballistix tactical tracer RGB DDR4 3000MHz.
-Samsung 250GB 970 Evo Plus M.2 SSD (okuma 3500mb/Yazma 2300 MB)
-WD Blue 3, 5 1TB ıtb 64MB SATA III 6Gb/s 7200RPM.
-Astro 650W 80Plus Power 4x120mm RGB fanlı 3.1 kasa Xigmatek.
_Xıgmatek glace 120mm sıvı soğutma.
---Windows Home 10 64 Bit---

-Merhaba, bilgisayarımda FPS düşmesi yaşıyorum. Her oyunda değil ama galiba işlemciyi zorlayan oyunlar da daha belirgin hale geliyor bu oyunlar Cyberpunk-AC Odyssey oyunlarında daha sık yaşıyorum. Oyunun grafik ayarlarını düşürmeme rağmen takılmalar devam ediyor. Acaba işlemciden mi kaynaklı diyorum YouTube'dan benim donanıma yakın videolar da böyle bir sıkıntı gözlemlemiyorum.

İşlemci ekran kartına yetemiyor mu acaba ya da başka bir sorun mu var bilmiyorum. Bilgisayarı alalı 7 ay oldu Vatan'dan toplamıştım teknik servise götürdüm derdimi anlattım. Ertesi gün aradılar gittim test yaptıklarını ve herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtti teknik servis. peki sorun neden kaynaklanıyor acaba diye sorduğumda oyunlardan dolayı olduğunu yeterince iyi optimize edemedikleri için yaşıyor olabilirsin dedi. Teknik servisteki arkadaş ben de Warzone oynuyorum aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum dedi. Ben de dedim YouTube'da benim donanıma yakın bilgisayarlarda gayet stabil yağ gibi akıyor herhangi bir sıkıntı da yaşamıyor dedim, bilmiyorum dedi. 9900K alsam bile çok fark etmeyeceğini söyledi. Ben de test ettiğimde işlemciden kaynaklandığını düşünüyorum çünkü arada bir işlemce %100 olduğunda takılmalar yaşıyorum. Bu yüzden işlemciden kaynaklı olduğunu düşünüyorum kime sorduysam işlemciyi değiştireyim mi? darboğaz mı yaşıyorum acaba dedim ama ısrarla 9600K'nın iyi bir işlemci olduğunu gayet yetebileceğini söylediler.

Genel olarak her oyunda yaşamıyorum mesela LoL, CS:GO ya da Valorant'ta böyle bir sorunla karşılaşmıyorum karşılaştığımda da art arda patlamalar yaşanan bir ortamda oluyor genellikle nadir yani. Biraz karışık oldu elimden geldiğince anlatmaya çalıştım yardımcı olursanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı