RTX 2070 Super ekran kartında Coil Whine sorunu

Lumos

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhabalar dün elime ulaşan bilgisayarımın ekran kartında sanırım Coil Whine sorunu var. Oyundayken vızıldama sesi geliyor fakat bu çıkan ses çok değil. Kasanın camını kapadığım zaman bu çıkan vızıldama sesi neredeyse duyulmuyor. Bu sorun ileride bana çok sıkıntı çıkartır mı? Garantiye göndermek istemiyorum çünkü ses beni çok rahatsız etmiyor.

Yalnız '"500 lira daha verip Asus alayım kafam rahat olsun" diyen arkadaşa sesleniyorum. Cool whine marka seçen bir sorun değil. Asus'da MSI'da da hepsinde oluyor.

Yalnız '"500 lira daha verip Asus alayım kafam rahat olsun" diyen arkadaşa sesleniyorum. Cool whine marka seçen bir sorun değil. Asus'da MSI'da da hepsinde oluyor.
Şöyle söyleyeyim o zaman, paramızla rezil oluyoruz. Kendimize hedefler koyuyoruz ve hedefe ulaştığımız zaman ufak veya büyük bir problem olduğu zaman insan kendini boşa çabaladığını zannediyor. Son olarak diyeceğim "teknoloji şans işidir".

Şöyle söyleyeyim o zaman, paramızla rezil oluyoruz. Kendimize hedefler koyuyoruz ve hedefe ulaştığımız zaman ufak veya büyük bir problem olduğu zaman insan kendini boşa çabaladığını zannediyor. Son olarak diyeceğim "teknoloji şans işidir".
Orası öyle yapacak bir şey yok maalesef. Bende 1660super aldım Ağustos ayında, 2 hafta sonra bozuldu. Yenisini verdiler neyse ki. En azından AMD kart alıp bile bile lades demiyoruz.

Yalnız '"500 lira daha verip ASUS alayım kafam rahat olsun" diyen arkadaşa sesleniyorum. Cool whine marka seçen bir sorun değil. ASUS'da MSI'da da hepsinde oluyor.

Hocam değişim talebi aççam sinerjiye inşallah onaylanır.

Hocam siz kaç gün ekran kartsız kaldınız direkt verdiler mi ekran kartını.

Bana dediyseniz eğer, Qp'den almıştım kartı. Bozulunca oraya gönderdim. 1 hafta falan sonra durumu nedir diye aradığımda iade/değişim çıktığı söylendi bana. Çalıştığım için ancak haftasonu gidip kendim aldım kartı Mecidiyeköy'den. Yani totalde 10 gün falan sürdü. Şansıma emektar r7 240 duruyordu onunla idare ettim:)
Not: benim sorunum cool whine değildi.

Bana dediyseniz eğer, Qp'den almıştım kartı. Bozulunca oraya gönderdim. 1 hafta falan sonra durumu nedir diye aradığımda iade/değişim çıktığı söylendi bana. Çalıştığım için ancak hafta sonu gidip kendim aldım kartı mecidiyeköy'den. Yani Total'de 10 gün falan sürdü. Şansıma emektar R7 240 duruyordu onunla idare ettim:)
not: Benim sorunum cool whine değildi.

Hocam bana sinerji bilgisayar yakın elimle götürsem olur mu acaba?

Olur herhalde emin değilim. Sonuçta onlardan alıp servise gönderecekler. Kendilerine nasıl geldiğinin bir önemi olur mu bilmem. Faturanın fotokopisini unutmayın.

Hocam değişim talebi aççam sinerjiye inşallah onaylanır.

Hocam siz kaç gün ekran kartsız kaldınız direkt verdiler mi ekran kartını.
Pazartesi veya Salı yetkili servise gönderdim, Cuma günü sonuçlandı ve Cumartesi yeni kartı almaya Sinerji'ye gittim. Bugün tekrar aradılar, kartta sorun varmış diye, bende dedim bi karta şans tanıyayım belki geçer sonuçta garantisi var ve uğraşmakta istemiyorum. Bilgisayarı topladım 2 hafta önce daha yeni başına oturdum ve bu yazıyı yazıyorum 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı