RTX 2070 Super FPS düşme sorunu

Minimumaydia

Hectopat
İnanılmaz mutsuzum, nedeni ile ilgili hiçbir fikrim yok fakat bu sabah uyandığımda bilgisayarımda bir sıkıntının baş gösterdiğini fark ettim ve nedensizce.

Çok basit bir örnek vereceğim normal de Battlfield 5'i Ultra'da 1440P de 90-140 FPS arası oynarken bu sabah kalktığımda o FPS değerinin 60-90 olduğunu fark ettim ve kafayı yedim. Öncelikle sorunun BF5 ile ilgili olduğunu düşündüm ve diğer oyunlar için de testlere başladım fakat maalesef sorunun bilgisayarımda olduğunu anladım. Her oyun için 30-50 FPS'lik bir düşüş söz konusu ve nasıl çözeceğim hakkında hiçbir fikrimin olmaması ya da elle tutulabilecek herhangi bir çözüm yolunu da araştırmalarım doğrultusunda ulaşamadığım için saatler geçtikçe bunalıyorum.

Lütfen bir bilgisi olan, daha önce böyle bir sorun ile karşılaşıp üstesinden gelmiş olan arkadaşlar yardımcı olsun.

Böyle bir sistemde ipi kırık BF5'i ortalama 70 FPS'de oynamak insanı çıldırtıyor. Onca parayı boşuna vermiş gibi hissettiriyor.

Sistemim:
MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
MSI MPG X570 GAMING Plus.
Ryzen 5 3600X.
Corsair Vengeance 2x8GB 3600MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU'nun açılımı nedir acaba, denemek istiyorum belki işe yarar.

Yemek molası verdim. Yemeğimi yedikten sonra deneyeceğim umarım düzelir de kurtulurum şu saçma sapan sorundan en olmadı format atacağım muhtemelen o da düzeltmiyecektir. İşte tam olarak o noktaya gelince ne yapacağımı hiç bilmiyorum...

Yeni konular

Geri
Yukarı