RTX 2070 Super + i5 9600KF darboğaz sorunu

Arkadaşlar temiz Windows 10 Home 1909 kurdum ve SSD yeni aldım Samsung 970 Evo 500 GB m2 SSD. Resmi sitelerinden hariç hiçbir yerden bir şey indirim kurmadım. Ekran kartında problem olup olmadığını nasıl anlarım? O da daha yepyeni kart.
Oynadığınız oyun nedir? Ve her oyundamı böyle?

Sadece PUBG oynuyorum hocam.
Arkadaşlar bu takılmaların yanında yaşadığım ayrıca bir sorun için de başlık açtım, sizce bu iki sorun birbiriyle bağlantılı olabilir mi?

Son düzenleme:
Hocam bir dakika. Benzer bir sorun bende de var bugünlerde azaldı. 970 Evo indirimdeyken ben de geçen hafta Vatan'dan aldım, ondan beri böyle. Acaba sorunumuz ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Hocam bir dakika. Benzer bir sorun bende de var bugünlerde azaldı. 970 Evo indirimdeyken ben de geçen hafta Vatan'dan aldım, ondan beri böyle. Acaba sorunumuz ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Dostum ben de aynı dediğin şekilde aldım Vatan'dan aynı zamanda seninle. Bu ara bende de azaldı gibi ama nedir bu romatizma ağrısı mı hava şartlarına göre artıyo azalıyo? :)) Ne yapabiliriz, nasıl çözebiliriz sence? Ben yarın eve gittiğimde önce ram testi sonra da m2 testi yapıcam, bugün çalışıyorum maalesef. Sen gün içerisinde m2'ye test yapıp beni bilgilendirirsen sevinirim.

Ben Crystal Dismark ve Samsung Magician ile test ettim, okuma yazması normal ama başka bir arıza varsa nasıl test edeceğimi bilmiyorum. Diğer bileşenlerim sağlıklı görünüyor. Hatta onlardan kaynaklı sanıp hepsini test etmiştim. Sen de bir bak hocam, daha sağlıklı bir test bulursan bana da haber et, tekrar deneyeyim. Bakalım ondan mı kaynaklı, tesadüf mü emin olalım.

Ben Crystal Dismark ve Samsung Magician ile test ettim, okuma yazması normal ama başka bir arıza varsa nasıl test edeceğimi bilmiyorum. Diğer bileşenlerim sağlıklı görünüyor. Hatta onlardan kaynaklı sanıp hepsini test etmiştim. Sen de bir bak hocam, daha sağlıklı bir test bulursan bana da haber et, tekrar deneyeyim. Bakalım ondan mı kaynaklı, tesadüf mü emin olalım.

Aklımdasın dostum, yarın ben de araştırıp test edicem bakalım. Senin hangi oyunda yapıyodu peki? Acaba oyun kaynaklı olabilir mi diye soruyorum, benimki PUBG.

Aklımdasın dostum, yarın ben de araştırıp test edicem bakalım. Senin hangi oyunda yapıyodu peki? Acaba oyun kaynaklı olabilir mi diye soruyorum, benimki PUBG.
Hiç PUBG oynamadım. Assasins Creed Odyssey, Control, CS:GO, BF5. Bazen takılma, bazen anlık siyah ekran gördüm. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Hatta işlemcinin gücünün düşmesi uğruna CPB kapadım, FPS'imde düşüş oldu ama ondan sonra biraz toparlandı. İşlemciden olmadığına eminim sorunun, defalarca test ettim ve 7 aydır sorun yaşamamıştım.

Hiç PUBG oynamadım. Assasins Creed Odyssey, Control, CS:GO, BF5. Bazen takılma, bazen anlık siyah ekran gördüm. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Hatta işlemcinin gücünün düşmesi uğruna CPB kapadım, FPS'imde düşüş oldu ama ondan sonra biraz toparlandı. İşlemciden olmadığına eminim sorunun, defalarca test ettim ve 7 aydır sorun yaşamamıştım.

Siyah ekran derken komple siyahlanma mı yoksa benim yukarıya linkini bıraktığım konumdaki şekilde olan bir yırtılma şeklinde siyahlanma mı hocam?
Yani şu sorunları 2 bin TL bir pc'de yaşasam sorun etmem ama yanlış anlamayın o kadar para verip özenle topladığımız pc'lerde yaşayınca çok mide bulandırıyor. :/

Siyah ekran derken komple siyahlanma mı yoksa benim yukarıya linkini bıraktığım konumdaki şekilde olan bir yırtılma şeklinde siyahlanma mı hocam?
Yani şu sorunları 2 bin TL bir pc'de yaşasam sorun etmem ama yanlış anlamayın o kadar para verip özenle topladığımız pc'lerde yaşayınca çok mide bulandırıyor. :/
Çok haklısınız, o kadar para verdik ve insana koyuyor. Bendeki de videodakine benzer şekilde hocam.

OCCT ile ekran kartınızı ve güç kaynağınızı test edebilirsiniz.

Hocam güç kaynağım 2-3 aylık falan, SeaSonic Focus Plus 750 watt 80+ Gold.
Ekran kartım ise 2 haftalık falan, MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
Bu dediğiniz testi yarın yapıcam.
OCCT ile ekran kartınızı ve güç kaynağınızı test edebilirsiniz.

Hocam şöyle sonuçlar elde ettim, 4 dakikaya yaklaşırken sıcaklıklar çok yükselince kapattım testi. Sonuç nedir sizce? Bu yaptığım test: Power. Ne yapmalıyım?
WhatsApp Image 2020-04-12 at 13.41.33.jpeg

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı