RTX 2070 Super Minecraft düşük FPS

DexOps

Centipat
Yeni bir laptop aldım. Minecraft indirdim ve ortalama 150 civarı FPS alıyorum. Bilgisayarımda RTX 2070 Super, 32 GB RAM, i7 10750H var. Bu kadar düşük FPS almamın nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İşlemci sıcaklığı Gaming laptoplara göre normal fakat oyun ekran kartını kullanmıyor gibi. Eğer Java Edition oynuyorsanız RTX 2070 ile çalıştığından emin olun, kendi laptopumda Java Edition oynarken genelde Intel HD Graphics ile açılıyor.

Evet oyunu ilk açtığımda Intel kullanıyordu ama yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarladım yine 10-20 FPS'lik bir artış olmuştu.
İşlemcinizde su kaynatın demeyeceğim çünkü laptop. İşlemci sıcaklığı yine de fazla.

CBP açık iken mi 95 derece? CPU ve GPU kullanım değerleri ne kadar?

İlk olarak CBP ne bilmiyorum o konular hakkında pek bir bilgim yok ama GPU kullanımı Minecraft'ta %30 civarlarında.

Evet oyunu ilk açtığımda Intel kullanıyordu ama yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi olarak ayarladım yine 10-20 FPS'lik bir artış olmuştu.

İlk olarak CBP ne bilmiyorum o konular hakkında pek bir bilgim yok ama GPU kullanımı Minecraft'ta %30 civarlarında.

Ekran kartını neredeyse kullanmıyor :) büyük ihtimal ekran kartın çalışmak istemiyor :D.

Neren açılacağını bilsek. 1.16.1'da göremedim.

RTX sadece Bedrock Edition'da var. Java Edition'da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı