RTX 2070 SUPER Neden Pahalı?

Aslında bakarsanız bu fiyatlar yüksek. Bunun böyle olması beni de çok şaşırttı. Sözde Nvidia RTX 2070 ve 2070 Super aynı fiyat üzerinden satışa çıkaracaktı ama bunu bizim canım ülkemizde KDV'si de eklersek biraz normal bakmak lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX Serisi tutmadı, F/P ürünleri değildi. Super'i ise Cep Boşaltma ürünü :) Çok düşmez, istediklerim oldu. Şimdi ağlasın Super serisi için ekran kartlarını satanlar, hıh! Uyardım sizi.

Firmaların aç gözlülüğü ve insanımız en iyisi bende, ilk çıktı aldım şeklinde gösterişi nedeniyle fiyatlar bu seviyede.

İnsanımız zeki olsa almaz tepki gösterir, hatta bunun üzerinde devletin gerekli kurumları devreye girer.

Ne kadara aldın, ne kadara sattın ? Aradaki fark neden yüksek ? Şu verileri ver, biz hesaplayacağız demediği sürece bizim insanımız parasıyla keriz olmaya devam eder.

Özel durumlara lafım yok, 2 yıldır para biriktirmiş dolar kudurmadan alayım diye düşünmüşündür, eldeki bozulmuştur vs. olabilir ama özel durumda olsa biraz sabretmenin her daim faydası vardır.

Ekran kartından ÖTV alınmıyor, KDV ve gümrük işlemleri için gerekli vergiler kesiliyor. Bunların aynısı diğer bileşenler içinde geçerli.

Diğer bileşenlerde bu kadar ağır fark yok iken neden ekran kartı, anakart ve işlemcide bu kadar fark var derseniz bizi keriz sanıp bir güzel soyuyorlar.

Dolar bazlı fiyatının aynı olmasına rağmen daha pahalı olması güzel ülkemin serbest piyasasının bize hediyesi.
Ekleme: Newegg'den alın. Kazanmasın bu paragözler.
Newegg sitesini öneren başkalarını da görmüştüm, fiyatlar gerçekten çok uygun ama pek güvenemiyorum bu siteye, siz daha önce hiç alışveriş yaptınız mı buradan?
Dolar bazlı fiyatının aynı olmasına rağmen daha pahalı olması güzel ülkemin serbest piyasasının bize hediyesi.
Ekleme: Newegg'den alın. Kazanmasın bu paragözler.
newwegg i inceledim almak istediğim kasa 800 tl daha ucuza geliyor ve bu sayede 1 tb ssd alabiliyorum eğer tamamen güvenilirse tüm kasayı buradan toplayacağım. Beni buradan haberdar ettiğin için teşekkür ederim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı