RTX 2070 Super Overclock Tavsiyesi

61340

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, ben yakın bir zamanda RTX 2070 Super MSI Gaming X Trio model ekran kartı aldım. Overclock yapmak istiyorum ancak pek bir bilgim yok ve doğru düzgün de araştırma yapamadım. Bana overclock hakkında kısa bir bilgi verebilecek, eksileri ve artıları olarak bilgi verebilecek arkadaşlar yorum atarsanız çok sevinirim. Önceliğim değerleri kaça çekmemi tavsiye ediyorsunuz. Sistemim Red Dead Redemption 2 oyununda Ultra'da MSAA kapalı 1080P DX12 çözünürlüğü ile ekran kartı sabit 70 derecede, işlemcim ise 55-60 derece arasında çalışmaktadır. Ben Afterburner üzerinden denedim bir şeyler Powerlimit ve Temp Limiti sona getirdim, Core Clock +115 Memory Clock +925 olarak oyun oynadım pek fark etmedim ama sanırım 4-5 FPS daha fazla alıyorum stok versiyonundan. Sağlıklı mı sağlıksız mı yapıyorum emin değiim bana bu konuda yardım edebilecek birileri var mı?

Sistem Özellikleri:
RTX 2070 Super MSI Gaming X Trio ekran kartı
i5-9600KF işlemci
700W FSP Hyper PSU (+80 Plus veya Gold değil) Şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten anlamadığım şey ben ekran kartına overclock yapmak için fikir soruyorum moderatörler bunu i5 işlemci olarak değiştiriyor? Bu ne saçmalık?

Konuyu hortlatıyorum mesajı görünce yazayım dedim. Bende de 2070 super gaming x trio var. Core clock +130 yapıp voltaj değerini 0,943'e getirdim. Red Dead Redemption 2'de 2-3 fps fazla aldım ve sıcaklık değerim 3-4 derece kadar azaldı. Amacım aslında fazla fps almaktan ziyade sıcaklık değerini ve güç tüketimini düşürmekti bu değerlerle ulaşmış oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı