Çözüldü RTX 2070 Super RDR2 kasma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ekran kartımın ve işlemcimin iyi olmasına rağmen nedense 60 fps akıcılığı hissetmiyorum. Oyun grafik ayarları ile oynanmamıştır.
PC özellikleri.
RTX 2070 Super.
i5 9600K.
MSI MAG Z390 Tomahawk anakart.
16 GB 3200MHz.
1TB HDD.
Cooler Master Liquid ML240L.
Samsung 21.5 S22e300H 5MS 60Hz monitör.

Not: Şimdilik yeni M.2 SSD ve monitör alınmamıştır
rdr 2.png

Çözüm
Bu videoda 18:50'yi açın ve ayarların aynısını oyuna uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Advanved ayarları da bu videonun 2. serisi olan videoda 14:05'i açın:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ayrıca Intel'in Hyper Thread olmayan işlemcileri FPS sorunu yaşıyor RDR 2'de. Buradan bakabilirsiniz:

rdr2.png

%1 FPS'lere bakarsanız anlarsınız demek istediğimi.

CPU Test kaynak:

Oyun tam anlamıyla videodaki ilk yorum gibi: Thread Dead Redemption 2

Ek olarak ben kendim yukarıdaki ayarlarla 2070 Super ve R7 2700X ile 80-90 FPS oynuyorum bilginiz olsun.
Merhabalar. Ekran kartımın ve işlemcimin iyi olmasına rağmen nedense oyunum kasıyor. Oyun grafik ayarları ile oynanmamıştır.
PC özellikleri.
RTX 2070 Super.
i5 9600K.
MSI MAG Z390 Tomahawk anakart.
16 GB 3200MHz.
1TB HDD.
Cooler Master Liquid ML240L.
Samsung 21.5 S22e300H 5MS 60Hz monitör.

Not: Şimdilik yeni M.2 SSD ve monitör alınmamıştırEki Görüntüle 496117
60 FPS veriyor. Kasıyor derken nasıl, anlamadım.

Şu videonun 14. dakikasındaki grafik ayarlarını yapın, Ultra ayarlara karşı bir kalite kaybı olmasa da ciddi bir performans kazancı var.

Şu videonun 14. dakikasındaki grafik ayarlarını yapın, Ultra ayarlara karşı bir kalite kaybı olmasa da ciddi bir performans kazancı var.
ben fps problemi yaşamıyorum sadece 60 fps akıcılığ hissetmiyorum onu demek istedim

Dikey senkranizasyon ve opengl 3 lü ara bellekleme açık mı? Arabellekleme kapalı ise açınız.
Nereden açıcağım ?
Tam olarak 60 FPS almışsınız ve monitörünüzün 60 Hz olduğundan bahsetmişsiniz. Vsync ayarının kapalı olduğundan emin olun.
Monitörden kaynaklı olabilir mi ? Çünkü 10 ve 15 ms arası tepkime süresi alıyorum.Bundan dolayı olabilir mi ?

Nereden açıcağım ?

Monitörden kaynaklı olabilir mi ? Çünkü 10 ve 15 ms arası tepkime süresi alıyorum.Bundan dolayı olabilir mi ?
NVDIA denetim masasında olması lazım. Oyunun ayarlarında da olabiliyor. ms değeri normal o FPS için.
Kasma hissini anlamakta zorlanıyoruz. Video var ise bir şekilde link atabilir misiniz? ( telefonunuzla 60 fps video çekmeyi unutmayın)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı