Çözüldü RTX 2070 Super sistemde ekran kesiliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kuvarti

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, benim sistemimde.
R5 3600X CPU - RTX 2070s GPU - 16 GB 3000MHz RAM var.
Ekranımda(özellikle masaüstünde) kesilmeler oluyor. Videoyu GeForce Experience'den aldım. Neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit : Monitör : Asus vg24vq

Çözüm
Arkadaşımda olmuştu. Bilgisayarın Ultra güç tasarrufunda olup olmamasına bak. Farklı bir monitörle dene. Sorun muhtemelen monitörde değildir. Ayarda bir şey değiştirmişsindir.

Monitörle alakalı değilmiş zaten. Nedenini bulamadım ama çözümü buldum.

Çözdün mü sorunu?

Evet çözdüm çok saçma bir çözüm ama anlatayım;
NVIDIA'nın Studio 460.89 driver + MFAA =off ayarı beraber düzeltti. Yeni sürüm Driver'da MFAA = off yapmak + SFC /scannow bile işe yaramıyor aynı problem kendini gösteriyor. Eğer bir şekilde problemin kaynağını bulursam onu da yazarım. Şu anda sadece çözümü biliyorum.

Ben zaten eski halinde de Studio driver kullanıyordum(benim işimi Studio driver daha çok görüyor) sadece driver sürümünü küçülttüm. Game driverda. Hangisi çözer, bilmiyorum.

Dediğim gibi problemin kaynağını bulamadım ama bu 2 adım çözüm oldu şimdilik.
Daha öncelerinde böyle bir başlıkta açmıştım ama kimse ilgilenmedi başka forumlardan buldum çözümü. Bende durum bu raddeye gelmişti diye göstermek istedim.

Ekranda açılması gereken pencereler açılmıyor

Selamlar, benim sistemimde.
R5 3600X CPU - RTX 2070s GPU - 16 GB 3000MHz RAM var.
Ekranımda(özellikle masaüstünde) kesilmeler oluyor. Videoyu GeForce Experience'den aldım. Neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edit : Monitör : Asus vg24vq
Arkadaşımda olmuştu. Bilgisayarın Ultra güç tasarrufunda olup olmamasına bak. Farklı bir monitörle dene. Sorun muhtemelen monitörde değildir. Ayarda birşey değiştirmişsindir.

Arkadaşımda olmuştu. Bilgisayarın Ultra güç tasarrufunda olup olmamasına bak. Farklı bir monitörle dene. Sorun muhtemelen monitörde değildir. Ayarda bir şey değiştirmişsindir.

Monitörle alakalı değilmiş zaten. Nedenini bulamadım ama çözümü buldum.

Çözdün mü sorunu?

Evet çözdüm çok saçma bir çözüm ama anlatayım;
NVIDIA'nın Studio 460.89 driver + MFAA =off ayarı beraber düzeltti. Yeni sürüm Driver'da MFAA = off yapmak + SFC /scannow bile işe yaramıyor aynı problem kendini gösteriyor. Eğer bir şekilde problemin kaynağını bulursam onu da yazarım. Şu anda sadece çözümü biliyorum.

Ben zaten eski halinde de Studio driver kullanıyordum(benim işimi Studio driver daha çok görüyor) sadece driver sürümünü küçülttüm. Game driverda. Hangisi çözer, bilmiyorum.

Dediğim gibi problemin kaynağını bulamadım ama bu 2 adım çözüm oldu şimdilik.
Daha öncelerinde böyle bir başlıkta açmıştım ama kimse ilgilenmedi başka forumlardan buldum çözümü. Bende durum bu raddeye gelmişti diye göstermek istedim.

Ekranda açılması gereken pencereler açılmıyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bende de arada yapıyordu bunu. Ve PC acilirken yesil ekran aciliyordu. Sistemime kullandigim monitör uyumlu degilmis monitöru degistirdik sorun gitti. Baska bir monitör ile denebilirsin belki.

Bende de arada yapıyordu bunu. Ve PC acilirken yesil ekran aciliyordu. Sistemime kullandigim monitör uyumlu degilmis monitöru degistirdik sorun gitti. Baska bir monitör ile denebilirsin belki.
Farklı monitör, farklı ekran kartı, tamamen farklı bir sistem. hepsini denedim. :7 tek çözüm az önce yazdığım oldu.

Geri
Yukarı