RTX 2070 Super Sisteme Xigmatek X-Power 650W 80+ PSU Yeterli Mi?

devrim94

Hectopat
Daha fazla  
Bir PC topladım ancak kasa icerisindeki Power'den emin değilim yeterli mi değil mi?
Parcalar.
MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
ASUS TUF B450-PRO GAMING.
İşlemci Ryzen 5 3600X.
RAM 16 GB.
Power ise Xigmatek X-Power 650W 80Plus iyi mi, değiştireyim mi? Değişmem gerekirse ne önerirsiniz?

7F19F9CE-17EC-4718-8904-C6BFC6FFFB0D.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Saatli bomba dostum uzak durun. Ve aynısı ile RTX 2070'de arkadaşım kapanma sorunu yaşıyordu.

PSU seçerken hislerinize veya marka ya da Watt değerine göre değil üzerinde yapılmış araştırma ve incelemeler üzerinden modele göre hareket etmelisiniz yoksa üzülürsünüz.

Size rehber olması açısından PSU'ların sınıflandırıldığı detaylı ve titiz çalışılmış PSU tier list linkini paylaşıyorum.

Saatli bomba dostum uzak durun. Ve aynısı ile RTX 2070'de arkadaşım kapanma sorunu yaşıyordu.

PSU seçerken hislerinize veya marka ya da Watt değerine göre değil üzerinde yapılmış araştırma ve incelemeler üzerinden modele göre hareket etmelisiniz yoksa üzülürsünüz.

Size rehber olması açısından PSU'ların sınıflandırıldığı detaylı ve titiz çalışılmış PSU tier list linkini paylaşıyorum.

Kendim xigmatek 650w 80+ bronze güç kaynağı kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok. Nereden bu kanıya vardınız.

Aynı model X Power.

O zaman yanılıyorsunuz çünkü bu model Bronze sertifikalı değil sizin işinizi idare ediyor diye High end grafik kartları bulunan sistemlere önerilecek kalitede bir model demektir anlamı çıkmaz önceki mesaj da vermiş olduğum linustechtips sitesinde ki tier listesinden kendiniz kontrol edebilirsiniz.

tier D • recommended only for Very cheap, igpu systems Xigmatek | centauro s - Cerberus (ııı) S450 - X-Power / X-Power II - tauro <=600W.

Ayrıca Bronze sertfikası olmadığını sitesinden görebilirsiniz.

O zaman yanılıyorsunuz çünkü bu model Bronze sertifikalı değil sizin işinizi idare ediyor diye High end grafik kartları bulunan sistemlere önerilecek kalitede bir model demektir anlamı çıkmaz önceki mesaj da vermiş olduğum linustechtips sitesinde ki tier listesinden kendiniz kontrol edebilirsiniz.

tier D • recommended only for Very cheap, igpu systems Xigmatek | centauro s - Cerberus (ııı) S450 - X-Power / X-Power II - tauro <=600W.

Ayrıca Bronze sertfikası olmadığını sitesinden görebilirsiniz.

Bunu alınır mı? 650W 80+ bütün kriterlerime uyuyor marka iyi mi alınır mı?

Geri
Yukarı