Çözüldü RTX 2070 Super ve Ryzen 7 3700X sistem kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teknoblog

Hectopat
Sistem özellikleri:
- AMD Ryzen 7 3700X.
-MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
-MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi.
-Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600MHz.
-Samsung 500GB 970 Evo M.2 SSD.
- Seagate Barracuda 2TB harddisk.
-Corsair Vs 650

Merhaba, Windows 10 yüklü olan yukarıda belirtmiş olduğum sistem kapanmıyor. Başlat üzerinden Kapat'a tıklıyorum fakat kapanır gibi olup kilit ekranına atıyor. Bilgisayarı Güç kaynağının tuşundan kapatmak istemiyorum. Bu aralar çok elektrik gidip geldiğinden dolayı bilgisayarı daha fazla riske atmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Güç kaynağının tuşundan kapatırsam bilgisayara zarar verir mi? Teşekkürler.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videodaki adımları deneyip sonucu paylaşır mısın ?
Bilgisayarımda güç seçenekleri diye bir seçenek göremedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Herkese yanıtı için çok teşekkür ederim. Bu videodaki gibi "hızlı başlat"ı kapatınca sorunum düzeldi.
Sistem özellikleri:
- AMD Ryzen 7 3700X.
-MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
-MSI X570 GAMING Edge Wi-Fi.
-Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB 3600MHz.
-Samsung 500GB 970 Evo M.2 SSD.
- Seagate Barracuda 2TB harddisk.
-Corsair Vs 650

Merhaba, Windows 10 yüklü olan yukarıda belirtmiş olduğum sistem kapanmıyor. Başlat üzerinden Kapat'a tıklıyorum fakat kapanır gibi olup kilit ekranına atıyor. Bilgisayarı Güç kaynağının tuşundan kapatmak istemiyorum. Bu aralar çok elektrik gidip geldiğinden dolayı bilgisayarı daha fazla riske atmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Güç kaynağının tuşundan kapatırsam bilgisayara zarar verir mi? Teşekkürler.
Bunun sistemsel bir şey olacağını sanmam. Sorun Windows'da olmalı. Windows'u orjinal sitesinden indirip temiz bir kurulum yapın. Ardından bu hata devam ediyor ise yazabilirsiniz.

Şu videodaki adımları deneyip sonucu paylaşır mısın ?
Bilgisayarımda güç seçenekleri diye bir seçenek göremedim.
Herkese yanıtı için çok teşekkür ederim. Bu videodaki gibi "hızlı başlat"ı kapatınca sorunum düzeldi.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı