RTX 2070 Super vs RX 5700 XT

1080p darboğaz olacaktır.

Gaming X'i kullaniyorum 1080p monitor ile islemcim de R5 3600, darbogaz falan yok.
İnsanlari yanlis bilgilendirdiginiz icin de raporladim.

İncehesap'a bugun Gaming X i eklemisler uygun fiyatli olursa kesinlikle alinabilir. Ama siz hazir sistem almakta kararliysaniz bilemiyorum. Sogutma/Performans konusunda cok memnunum. Render vs isleriyle ugrasmadigim icin o konuda yorum yapamam ama oyunculuk icin gayet iyi. 2070S e o kadar para bayilmak bana mantikli gelmiyor.

Gaming X'i kullaniyorum 1080p monitor ile islemcim de R5 3600, darbogaz falan yok.
İnsanlari yanlis bilgilendirdiginiz icin de raporladim.

İncehesap'a bugun Gaming X i eklemisler uygun fiyatli olursa kesinlikle alinabilir. Ama siz hazir sistem almakta kararliysaniz bilemiyorum. Sogutma/Performans konusunda cok memnunum. Render vs isleriyle ugrasmadigim icin o konuda yorum yapamam ama oyunculuk icin gayet iyi. 2070S e o kadar para bayilmak bana mantikli gelmiyor.
Raporluk bir olayı yok. Yazdıklarımı okursanız anlarsınız. Hemen forumu takip etmeden sadece yazdığım mesaja bakarak devamına bakmayarak siz hata yapıyorsunuz.

Asıl soru hakkında konuşsak bana daha yardımcı olmuş olursunuz. :)
(Makine geldiği gibi iş için kullanılmaya başlanacağı için geçen ekstra kargo sürenin de nakit kaybettirdiğini belirtmek istiyorum.)

Bu iki ekran kartı arasından tercih yaparken aşağıda listelediğim parçalar arasından da tercih yapmam gerekiyor.

Kasa: Cooler Master Masterbox MB511 RGB 650W 80+ temperli cam midtower ATX bilgisayar kasası
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X 3.8 - 4.4 GHz AM4 işlemci multipack kutusuz
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max DDR4 4133 MHz AM4 ATX anakart
Ekran kartı: MSI Radeon RX 5700 XT Gaming X 8 GB 256 Bit ekran kartı
RAM: XPG Spectrix D41 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16 RGB siyah RAM
M.2 SSD: XPG Spectrix S40G RGB 512 GB M.2 SSD 3500/2400 MBS

Alınan firma: QP
Fiyat: 9.229, 76 TL
Kargo süresi: Canlı destekle konuştum, pazar günü sipariş verdiğimde çarşamba günü kargolanır dendi.

vs

Kasa: FSP CMT340 USB 3.0 ARGB Pencereli ATX Mid-Tower Gaming
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X Soket AM4 Tray İşlemci
Anakart: ASUS TUF B450-PLUS Soket AM4 DDR4 Gaming Anakart
Ekran kartı: ASUS DUAL-RTX2070S-8G-Evo GeForce RTX 2070 Super 8 GB
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16 Siyah RAM
M.2 SSD: Kingston A2000 500GB 2200MB/2000MB/s M.2 PCI-e
PSU: FSP Hydro HD700 700W 80+ Bronze Power Supply

Alınan firma: İncehesap
Fiyat: 9.984, 78 TL
Kargo süresi: 15 iş günü yazılmış (Sistemin bazı parçalarına tek tek bakınca stokta yok gözüküyor ancak sistem bu şekilde sepete eklenip, sipariş verilebiliyor.)

Bütçe var ancak durum şöyle;
5700 XT’li sistem QP tarafından toplanıp yollanıyor ve sistemindiğer bileşenleri daha bilinen markalar.

İlk mesajda belirttiğin RTX 2070 Super olan kasa incehesap üzerinden toplanıyor, sistemin diğer bileşenleri benim pek bilmediğim ve sıkıntı yaşamadan belli bir süre kullanmak istediğim için pek güvenemediğim markalardan oluşuyor.

Not: Tek tek alıp kendi toplama imkanım yok, bu tarz bir site üzerinden toplanıp, test edilip gönderilmeli. Bunun haricinde QP’ye istediğim zaman ulaşabiliyorum, incehesap’ta bu güveni de alamadım maalesef.

Önümüzdeki aylarda 2K monitöre geçiş yapma ihtimalim bulunuyor, bu kesin olmadığı için beklentilerim arasında belirtmedim. İzlediğim test videolarında 1080p ve 2K FPS değerleri birbirine yakın denebilir ancak bu durum benim için bir sorun teşkil etmiyor.

İlerleyen yıllarda oyunlar daha güçlü olacağı için 1080p çözünürlüğe inip, kullanıma devam edebilirim diye düşünüyorum.
Aslında incehesap çok güvenilir bir online alışveriş sayfasıdır neden güvenemediğinizi anlamadım bir de pek bilmediğiniz markalardan örnek vermeniz gerekirse hangileridir? Ayrıca ben RX 5600 XT alabilecek bütçeye sahipken daha fazla para verip RTX 2060 aldım çünkü NVİDİA'yı çok seviyorum AMD'yi savunanların çoğu AMD fanboy'u size öyle izah edeyim ama ben NVİDİA fanboy'u değilim çünkü bir önceki ekran kartım AMD idi fakat dediğim gibi NVİDİA arayüzüne sahip olmadığı için pek keyif alamadım kullanmaktan açıkcası.

Aslında İncehesap çok güvenilir bir Online alışveriş sayfasıdır neden güvenemediğinizi anlamadım bir de pek bilmediğiniz markalardan örnek vermeniz gerekirse hangileridir? Ayrıca ben RX 5600 XT alabilecek bütçeye sahipken daha fazla para verip RTX 2060 aldım çünkü NVIDIA'yı çok seviyorum AMD'yi savunanların çoğu AMD Fanboy'u size öyle izah edeyim ama ben NVIDIA Fanboy'u değilim çünkü bir önceki ekran kartım AMD idi fakat dediğim gibi NVIDIA arayüzüne sahip olmadığı için pek keyif alamadım kullanmaktan açıkcası.

Kardeşim bir şey soracağım sana şu an indirim var sitede yeni nesil oyunlar için ekran kartı bakıyorum ne zamandır elimde bulunan sistemi aşağıda görüyorsundur şu an. RTX 2060 var RX5600 XT ve 5700 XT indirimde şu an. Benim gönlüm RX 5700 XT'den yana fakat bendeki ekran kartı 6 pin ile bağlanmış kasaya 8 pin istiyor 5700XT RTX ise ROG STRIX modeli 3000TL. Beyler napiyim sizce alayım mı RTX ya da RX 5700XT ikisi arasında FPS bakımından dağlar kadar fark var ama RTX'de oradan sırıtıyor resmen 3 fanıyla.

Kardeşim bir şey soracağım sana şu an indirim var sitede yeni nesil oyunlar için ekran kartı bakıyorum ne zamandır elimde bulunan sistemi aşağıda görüyorsundur şu an. RTX 2060 var RX5600 XT ve 5700 XT indirimde şu an. Benim gönlüm RX 5700 XT'den yana fakat bendeki ekran kartı 6 pin ile bağlanmış kasaya 8 pin istiyor 5700XT RTX ise ROG STRIX modeli 3000TL. Beyler napiyim sizce alayım mı RTX ya da RX 5700XT ikisi arasında FPS bakımından dağlar kadar fark var ama RTX'de oradan sırıtıyor resmen 3 fanıyla.
RX 5700XT, RTX 2060 ın değil RTX 2070 SUPER in rakibidir. O güçte bir ekran kartıdır. O yüzden RX 5700XT almanı tavsiye ederim sırf NVIDIA diye daha az performanslı bir kart alma. 3 fan istiyorsan buyur:

Yeni konular

Geri
Yukarı