RX 5700 XT vs RTX 2070 SUPER

5700XT Gaming X kullanıyorum performansını kıstığım halde çok beğeniyorum.
Ama değişik sorunlar çıkartabiliyor.
Bir ara yazılım kaynaklı fan kapatıyordu. Zero Frozr'ı kapattım. Düzeldi. Ama şimdi birisi deseki 2070S vereyim kartınla takas üstüne 1000 lira ver verirdim kart daha 2 aylık.

5700XT Gaming X kullanıyorum performansını kıstığım halde çok beğeniyorum.
Ama değişik sorunlar çıkartabiliyor.
Bir ara yazılım kaynaklı fan kapatıyordu. Zero Frozr'ı kapattım. Düzeldi. Ama şimdi birisi deseki 2070S vereyim kartınla takas üstüne 1000 lira ver verirdim kart daha 2 aylık.
Neden verirdiniz hala sorunlu mu ?

Neden böyle dediniz merak ettim ?
Hocam 2070S sıcaklık gibi konularda RX 5700 XT'den daha iyi diye biliyorum. Çift fanlı bir RX 5700 XT'yi küçük bir kasaya sığdırmak iyi olmayabilir. ITX sistem toplayacaktın sanırım?

Neden verirdiniz hala sorunlu mu?

Şu anda bir sorun yok oyunlarda ekran görüntüsünü kesiyordu kendini kapatıyordu.
Şimdi 2100'den 1980'e çektim frekans/voltaj dengesini çözüldü.
Ama çift monitörden teke düştüm öbür monitör yanda garibim kapalı bekliyor.
Sanki bağlarsam yine aynı sorunu verecek hissine kapılıyorum. Zaten sistemi toplarken gözümde hem 2070S X Trio modeli vardı.
Stok yok diye vazgeçtim.

Hocam 2070S sıcaklık gibi konularda RX 5700 XT'den daha iyi diye biliyorum. Çift fanlı bir RX 5700 XT'yi küçük bir kasaya sığdırmak iyi olmayabilir. ITX sistem toplayacaktın sanırım?
Evet ITX ıstiyorum hem taşıyacağım hem de yer sıkıntım var. RX 5800 XT beklemek ıstiyorum fakat 5800 den üstü olucak mı ?

Şu anda bir sorun yok oyunlarda ekran görüntüsünü kesiyordu kendini kapatıyordu.
Şimdi 2100'den 1980'e çektim frekans/voltaj dengesini çözüldü.
Ama çift monitörden teke düştüm öbür monitör yanda garibim kapalı bekliyor.
Sanki bağlarsam yine aynı sorunu verecek hissine kapılıyorum. Zaten sistemi toplarken gözümde hem 2070S X Trio modeli vardı.
Stok yok diye vazgeçtim.
Undervolt ayarlarını paylaşır mısın görüntüsünü acaba?

1592428194303.png

Geri
Yukarı