RTX 2070 Super'lerde Bellek Sorunu Devam Ediyor Mu?

xenom0rphe

Megapat
Makaleler
6
Merhaba arkadaşlar. 3 ay önce RTX 2070 ROG Strix kartımın Micron marka GDDR6 belleklerden kaynaklanan sorunu yüzünden garantiye yollamıştım. Konuya buradan ulaşabilirsiniz. Bu yaygın bir sorundu zaten internetten araştırırsanız bir çok ilk üretim Micron bellekli kartların arızalandığını görürsünüz hatta Nvidia daha sonra Micron yerine Samsung'dan RAM almaya başlamıştı. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Sonra kartıma değişim çıktı vs. iş uzadı çünkü ben yetkili satıcılardan değil (Vatan, Hepsiburada vs.) kartı direk ASUS yetkilisinden almıştım. Neyse gel gelelim 2070 Super ROG Strix yolladılar bana. Elime daha 2 gün önce geçti ve içinde yine Micron marka RAM var.

Benim sorum sitede 2060S, 2070, 2070S, 2080, 2080S, 2080Ti ekran kartında Micron bellek kullanıp sorun yaşayan var mı yakın zamanda? Herhangi sorununuz varsa benle paylaşır mısınız çünkü bozulmasını beklemeden direk ASUS'u aramak istiyorum tekrar aynı sorunu çekmek istemiyorum. Teşekkürler.

1600 serisinde bu sorun pek görülmedi sanırım yani ben belki araştırmamı RTX kartlar yönünde yaptığım için gözden kaçırmış olabilirim. Kartı ne zamandır kullanıyorsun?

ASUS Dual 1660S var sanırım benzer durumla karşı karşıyayım bende başka bir başlığa yaptığınız yorumda görsel bırakarak yanıtladım

Geri
Yukarı